Fotó: Pinti Attila
A Figura Stúdió Színház legújabb előadásában, A. P. Csehov Sirály című drámájában a teljes gyergyószentmiklósi társulat, illetve vendégművészek is színpadra lépnek. Október 3-án mutatják be a produkciót a nagyteremben Albu István rendezésében – ismertették sajtótájékoztatón.
2020. szeptember 30., 15:582020. szeptember 30., 15:58
Márciusra tervezték az előadás bemutatóját, azonban a koronavírus miatt hozott intézkedések ezt máig elodázták. Két évvel ezelőtt mutatta be a Három nővér című darabot a Figura Stúdió Színház, és már akkor megfogalmazódott a társulatban, hogy még kell Csehov – adta a választ Albu István rendező, színházigazgató a darabválasztás miértjére.
– tette hozzá Albu. A Sirály pontosan azt az utat mutatja be, amit a mindenkori alkotó – legyen az író, képzőművész, színházi ember – ars poeticájáig jár be. Új formák kellenek, és ha azok nincsenek, inkább ne is legyen semmi! – ebből az ideálból indul el a darab elején Sirály központi szereplője, Trepljov, a szárnyait bontogató, fiatal vidéki író, aki színházcsinálással is kísérletezik. Bukás, csalódás és kiábrándultság útján jut el a végső felismerésig: nem a forma a fontos, az alkotásnak mindenekelőtt őszintének és közvetlennek kell lennie, hogy „szabadon áradjon az ember lelkéből”.
A Sirály díszlet- és jelmeztervezője Márton Erika, zeneszerzője Bocsárdi Magor, Képzőművészei pedig Ferenczi Zoltán, Huszár Kató, Incze Szabolcs és Sikó Dorottya, valamint dramaturgja Keresztes Franciska, a színház irodalmi titkára. Az előadás bemutatója október 3-án lesz, majd október 9-én a Székelyföld Napok keretében is látható lesz.
Október 6-án a kézdivásárhelyi nézők láthatják a nemrég bemutatott Shakespeare Összes Rövidítve című produkciót; október 17-én a Gyulai Várszínház vendégelőadása – Bartha Boróka egyéni műsora – a Karády zárkája várja az érdeklődőket. Október 10-én a No Sugar zenekar lép színpadra. Az óvodásoknak október 12-13-án a János vitéz, az 5-6. osztályosoknak október 14-15-én a Csillagszív című bábelőadást hozza el a nagyváradi Lilliput Társulat. Felújítják a három Hargita megyei színház koprodukcióját, az Abigail buliját, amit október utolsó napjára, 31-ére tűzött műsorra a társulat.
Jegyek kaphatók a biletmaster.ro oldalon, a színház előterében található jegypénztárban hétköznap 15 és 19 óra között.
Az előadásokon érvényesek az előírt szabályok, kötelező a maszk viselése, a távolságok betartása, valamint a kézfertőtlenítés.
Megérkezett az első igazi kedvcsináló előzetes a Stranger Things-sorozat befejező évadához, amit év végén láthatunk a Netflixen.
A legfelsőbb bíróság szerdán elrendelte Horațiu Potra csapatához tartozó zsoldosok előzetes letartóztatásának újabb 30 napos meghosszabbítását.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter egy szerdai sajtóeseményen kijelentette, hogy jelenleg 15 kórház épül Romániában uniós helyreállítási forrásokból.
Az idei év első öt hónapjában Romániában 12,8 százalékkal csökkent a bűnözés az előző év azonos időszakához képest – számolt be Cătălin Predoiu szerdán a belügyminisztérium megalapításának 163. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen.
Az áramszolgáltató értesíti a lakosságot, hogy július 22-én, kedden 9 és 17 óra között karbantartási munkálatok miatt szünetelni fog az áramszolgáltatás Több Zetelakához tartozó helyszínen.
Nicușor Dan szerdán kijelentette, hogy az államnak javítania kell a polgárokkal való kapcsolattartásán, a rendőrségnek, az ügyészségeknek és a bíróságoknak pedig határozottan kell fellépniük a családon belüli erőszak és a kábítószer-fogyasztás ellen.
Gyulafehérváron rendezték meg az Országos Tűzoltóverseny megyei szakaszát, ahol hét megye csapata mérte össze tudását.
Alexandru Rogobete egy szerdai sajtóeseményen arra kérte az állami és a magánegészségügyben egyaránt dolgozó orvosokat, hogy tartsák tiszteletben az állami intézményekben előírt a munkaidejüket.
Látványos lovasbemutatók, fogathajtás, versenyek és gazdag kulturális program várja az érdeklődőket július 27-én, vasárnap Gyergyóditróban a Nyáras Alján.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga riasztást adott ki heves légköri instabilitás miatt Maros megye számos településére a délutáni órákra.
szóljon hozzá!