Fotó: Barabás Ákos
A magyar középiskolákban végzett diákok közül országosan Bobric Henrietta, a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium tanulója végzett a legnagyobb érettségi átlaggal.
2017. július 12., 12:502017. július 12., 12:50
A magyar tannyelvű iskolák legmagasabb eredményei 9,70 fölöttiek, így igazán
Az iskola igazgatója, Tőkés Zsolt elmondta, Henrietta nagyon szorgalmas, lelkiismeretes lány, aki a legkisebb megbízatást is „túlteljesíti”.
Bobric Henrietta lapunknak elmondta, a négy tantárgy közül háromból tízesre, románból 9,65-re vizsgázott, ez utóbbi csak azért sikerült „gyengébbre”, mert a tétel első felével túlságosan elidőzött, és a második felére már kevés ideje maradt. Egyébként azért vizsgázott csak négy tantárgyból, mert a tanulmányi versenyeken elért eredményeit elismerték.
Sok tanulással készült az érettségire, ismerte el, de a középiskolai évek alatt sem volt ez másképp. Ezt bizonyítja, hogy 12. osztály végén is egy tantárgy kivételével mindenből tízessel zárták le. Az érettségi tételei között voltak „kihívást jelentő feladatok, de pont jóból volt nehéz”, mondta, hisz a nehezebb tantárgyakat amúgy is jobban szerette.
– fogalmazott. A diáklány a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemre adta be jelentkezési papírjait, tanulmányait ott, a bölcsészkaron szeretné folytatni.
Vígh M. Zsófia
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
Tüntetésre készülnek Parajdon, emiatt forgalomkorlátozás lesz szombaton délelőtt a településen.
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: az államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Munkálatok zajlanak Szentegyházán a Gábor Áron Szakközépiskola bentlakásának közelében, lezárják a közeli parkolót.
Több részlet is kiderült a Transzfogarasi úton történt tegnapi halálos medvetámadást követően, aminek következtében egy olasz motoros vesztette életét.
Teherautó és személygépkocsi ütközött össze Ludason, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a mentőegységek.
Tűzesethez riasztották a tűzoltókat Székelyvarságra az elmúlt éjszaka, ahol egy garázs kapott lángra – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!