
Fotó: Haáz Vince
Összesen 60 ezer lejre bírságolta meg a Maros megyei egészségügyi igazgatóság (DSP) a Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóságot a fogyatékkal élő gyermekeket gondozó négy marosvásárhelyi központnál észlelt rendellenességek miatt.
2025. január 14., 20:242025. január 14., 20:24
2025. január 14., 20:282025. január 14., 20:28
Az intézmény azután ellenőrizte a központokat, hogy a fogyatékkal élők jogainak tiszteletben tartását felügyelő országos bizottság, valamint a Jogi Forrásközpont (CRJ) munkatársai a létesítményeknél észlelt súlyos problémákra hívták fel a figyelmet – számol be az Agerpres.
A DSP tájékoztatása szerint az ellenőrzések során rendellenességeket fedeztek fel az étkeztetési és mosodai tevékenységek kapcsán. Többek között
leromlott állapotú bútordarabokat találtak,
a hűtőszekrényeket nem tisztították és fertőtlenítették megfelelően,
több helyiségben szivárgást és penészt észleltek,
illetve lejárt szavatosságú felület- és kézfertőtlenítő szereket találtak.
A DSP felügyelői elrendelték a mosodai tevékenység felfüggesztését mind a négy központnál, a közös étkeztetés felfüggesztését három központnál, és összesen 60 ezer lejre szabtak ki bírságot.

A Maros megyei kifizetési és szociális felügyeleti ügynökség (AJPIS) ügyvezető igazgatója, Viorel-Cristian Răduţ hétfő este arról számolt be a sajtónak, hogy 320 ezer lejre bírságolta a Maros megyei gyermekvédelmi és szociális igazgatóságot (DGASPC).
A Maros megyei kifizetési és szociális felügyeleti ügynökség (AJPIS) ügyvezető igazgatója, Viorel-Cristian Răduț hétfő este arról számolt be a sajtónak, hogy 320 ezer lejre bírságolta a DGASPC-t a fogyatékkal élő gyermekeket gondozó négy marosvásárhelyi központ működési engedélyének hiánya miatt.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
szóljon hozzá!