
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei kifizetési és szociális felügyeleti ügynökség (AJPIS) ügyvezető igazgatója, Viorel-Cristian Răduţ hétfő este arról számolt be a sajtónak, hogy 320 ezer lejre bírságolta a Maros megyei gyermekvédelmi és szociális igazgatóságot (DGASPC) a fogyatékkal élő gyermekeket gondozó négy marosvásárhelyi központ működési engedélyének hiánya miatt – írja az Agerpres.
2025. január 14., 09:492025. január 14., 09:49
Az AJPIS igazgatója, Viorel-Cristian Răduţ szerint ez a legnagyobb bírság, amelyet Maros megyében valaha is kiszabtak egy állami intézményre egyetlen ellenőrzés során. „És egy sor további intézkedés fog következni, amelyeket várhatón szerdán fogunk bejelenteni” – nyilatkozta az újságíróknak.
A bírság előzménye, hogy a fogyatékkal élők jogainak tiszteletben tartását ellenőrző országos felügyelőbizottság munkatársai „súlyos problémákat” találtak négy marosvásárhelyi központnál, többek között azt, hogy az intézményeknek 2024 decemberében lejárt a működési engedélyük.

A Jogi Forrásközpont (CRJ) képviselői súlyos rendellenességeket találtak a DGASPC alárendeltségében működő, fogyatékkal élő gyermekeket ellátó négy marosvásárhelyi létesítményben a szombat reggeli bejelentetlen ellenőrzés során.

A Maros Megyei Tanács vezetősége vasárnap este bejelentette, hogy a fogyatékkal élő gyermekeket ellátó négy marosvásárhelyi központban végzett ellenőrzések során megállapították, hogy a kiskorúak biztonságban vannak.

Igaz, hogy túlzsúfoltak a fogyatékkal élő gyerekeket gondozó marosvásárhelyi központok, de mindenkit megfelelően ellátnak – nyilatkozták az illetékesek, miután egy jogvédő szervezet azt állította, hogy a gyermekek élete, egészsége veszélyben van.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!