Jövőben kezdődhetnek a munkálatok. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Községi utak korszerűsítésére készülnek Csíkszentmihály községben, ahol minden településen igyekeznek leaszfaltozni a kavicsozott utcákat. A beruházásra az infrastruktúra-fejlesztést célzó Anghel Saligny-program biztosít lehetőséget.
2023. október 03., 08:072023. október 03., 08:07
Noha egyre csökken a községekben is azon utcák száma, ahol még nincs aszfaltburkolat, még vannak bőven korszerűsítésre váró útszakaszok, ahol a poros, vagy sáros útviszonyok megszüntetésére várnak az ott lakók. Nincs ez másként Csíkszentmihályon sem, a község négy településén készülnek jelentős útfelújításokra.
Miután a megvalósíthatósági tanulmány elkészült, a munkálatok tervezéséhez is kivitelezéséhez szükséges közbeszerzési eljárást is kiírták, amely jelenleg folyamatban van, az ajánlatok benyújtásának időszaka még tart – ismertette kérdésünkre Izsák-Székely Lóránt polgármester.
A felújításra, aszfaltozásra váró községi utak közül összesen több mint 8,2 kilométeres szakaszt tudnak korszerűsíteni a beruházás során, biztosítva az esővíz elvezetését is. Ezek között számos kisebb utca is van, ahová eddig még nem jutott aszfaltburkolat.
Csíkszentmihály minden településén lesznek munkálatok, Vacsárcsiban és Szentmihályon közel 3–3 kilométer, Ajnádon 1,6 kilométer, míg Lóvészen 750 méter hosszúságú községi utat újítanak fel – tudtuk meg. A polgármester szerint a munkálatok elvégzésére 10 hónapos határidőt rögzítenek majd a szerződésben. Amennyiben a licit eredményesen végződik, és szerződést tudnak aláírni egy céggel, a támogatáshoz szükséges finanszírozási szerződés aláírása következik, majd a műszaki tervek elkészítése. Miután ezek rendelkezésre állnak, várhatóan jövőben a munkálatokat is elkezdik.
Az erőszakos tetteket elkövető kiskorúak büntetését szigorító törvénytervezetet nyújtott be a parlamentbe kedden Florin Roman nemzeti liberális párti képviselő.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedd este bejelentette, hogy megtámadják az alkotmánybíróságon az elnökválasztás második fordulójának eredményét.
Jelen pillanatban a Szociáldemokrata Pártban (PSD) a legtöbben a konstruktív ellenzéki szerepvállalást tartanák követendőnek – jelentette ki kedden Sorin Grindeanu.
A jelenlegi helyzetben olyan kormányra van szüksége az országnak, amely egy stabil parlamenti többség támogatását élvezi – jelentette ki kedden Csoma Botond RMDSZ-es képviselő.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) nem fog részt venni a kormányalakítási tárgyalásokon – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az alakulat szóvivője, Dan Tanasă.
A Maros megyei közlekedési rendőrök az e-SIGUR forgalomfigyelő rendszert használják a régió nagyobb közúti kockázatot jelentő területein, kedden – írja közleményében a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Politikai források szerint ügyvivő jelleggel Sorin Grindeanut bízta meg kedden a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa a párt vezetésével.
Bejelentette kedden Marcel Ciolacu, hogy lemondott a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöki tisztségéről.
Több mint tízmillió lej értékű motorsport-beruházást jelentettek be kedden Csíkszeredában a városházán. A helyi beruházásból megvalósuló FIA-szabványos gokartpálya részeként egy szolgáltatóközpont is épül.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa kedden összeül, hogy átfogóan elemezze a párt elnökválasztás utáni helyzetét és meghatározza a következő lépéseket, Marcel Ciolacu pártelnök ugyanakkor be fogja jelenteni lemondását tisztségéből.
1 hozzászólás