A Tekergők felvidították a a gyermeki szíveket-lelkeket
Fotó: Csulak Zoltán
Táncszínházi előadások, kürtőskalácssütés, sajtgyárlátogatás, traktorozás, lovaglás, kerékpáros osztálykirándulások, kalandornapok, olvasásnépszerűsítő foglalkozások közül választhatnak a háromszéki gyermekek a nekik szóló programsorozatban.
2025. február 21., 16:172025. február 21., 16:17
2025. február 21., 16:182025. február 21., 16:18
A kézdivásárhelyi Vigadóban a Tekergők kisegyüttes teltházas koncertjével vette kezdetét pénteken Háromszéken a Gyermekek éve. A teljes megyét átfogó, családoknak és szervezett csoportoknak egyaránt szóló programsorozatot Nacsa Lőrinc nemzetpolitikai államtitkár és Kondor Ágota szenátor jelenlétében Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Tamás Sándor, és a megyei önkormányzat alelnöke, Gáj Nándor ismertette.
Tamás Sándor: ez nemcsak egy évre szóló kezdeményezés, hanem hosszú távú elköteleződés
Fotó: Csulak Zoltán
„Folyamatosan megoldásokat keresünk arra, hogy szülőföldünkön a jövő generációjának olyan környezetet teremtsünk, illetve olyan programokat szervezzünk, amelyek kellemesebbé, jobbá teszik a mindennapokat, mivel
Hisszük azt, ahogyan viszonyulunk a fiatalokhoz, olyan lesz a térségünk jövője” – fogalmazott Tamás Sándor.
Nacsa Lőrinc: Azon dolgozunk, hogy a magyar jövő biztosított legyen
Fotó: Csulak Zoltán
A magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkára, Nacsa Lőrinc gratulált a kezdeményezéshez, amely tökéletesen igazodik a magyar kormány nemzetpolitikájához, miszerint
majd kitért arra, hogy az egy nappal korábban Sepsiszentgyörgyön ismertetett pályázati kiírásokból a Gyermekek évébe bekapcsolódó egyesületek, civil szervezetek is profitálhatnak.
Az Anyanyelv Nemzetközi Napján tartották a gyerekek éve nyitórendezvényét
Fotó: Csulak Zoltán
Gáj Nándor, a Gyermekek éve program koordinátora elmondta, hogy kérdőív segítségével felmérték a gyermekek igényeit – 75 településről több mint 1300-an válaszoltak kérdéseikre – és ehhez igazították a felkínált lehetőségeket.
– közölte a megyei tanács alelnöke, aki kollégaival feltérképezte azokat a lehetőségeket, amelyeket Kovászna megye önkormányzata és alintézményei, valamint vidéki kulturális intézmények, civil szervezetek, vállalkozók tudnak nyújtani.
Ennek tükrében többféle ajánlattal rukkoltak elő. „Az első a kirándulás, mozduljanak ki településükről, fedezzék fel Háromszéket, szerezzenek élményeket. A második, hogy hívják »házhoz« a már előkészített programokat, különlegesebbé téve a tanórákat, iskolai, óvodai napokat, illetve harmadik pontként a szülőkkel közösen töltsék hasznosan, kellemesen az időt.”
A Tekergők kisegyüttes megénekeltette a gyerekeket
Fotó: Csulak Zoltán
A Visit Covasna oldalon a jövő héttől megjelenő listáról
A lista nincs lezárva, továbbra is várják azokat a cégeket, partnerintézményeket, egyesületeket, amelyeknél úgy gondolják, hogy kell időt és energiát fektetni a gyerekekbe.
Kondor Ágota szenátor szívügyének nevezte a programot, mivel szerinte „nagy kincs a gyermek, és létfontosságú olyan élményeket biztosítani számukra gyermekkorban, amelyekből felnőttként is tudnak táplálkozni”, ezért arra biztatott mindenkit, hogy használják ki a sokrétű kínálatot.
A napot a Zöld küldetés nevet viselő interaktív vetélkedő zárta, a kézdivásárhelyi iskolák 5–8. osztályos diákjai számára kiírt csapatverseny Étterem nevű győztes csapatának tagjai az államtitkár jóvoltából 15 darab tiszteletjegyet kaptak a budapesti Magyar Zene Háza állandó kiállítására.
A szezonálisan kiigazított adatok szerinti GDP-arányos költségvetési hiány az Európai Unióban az idei első negyedévi 2,8 százalékról 2,9 százalékra nőtt a második negyedévben, míg az euróövezetben 2,7 százalékon stagnált.
A fejlesztési minisztérium finanszírozza a múlt pénteki robbanásban érintett bukaresti tömbház újjáépítését – jelentette be kedden Cseke Attila tárcavezető.
Az Év Kiállítása 2025 díjjal tüntették ki a budapesti Néprajzi Múzeum, Székelyek – Örökség-mintázatok című tárlatát. A díj átadására épp akkor került sor, amikor Sepsiszentgyörgyön Székely Nemzeti Múzeumban megnyílt a „hazaköltöző” díjazott tárlat.
Kedden délután 15:10-től ismét elindultak azok a járatok, amelyeket az országos vasúti infrastruktúra-kezelő társaság függesztett fel miután a személyszállításért felelős CFR Călători több mint 100 millió lejnyi tartozást halmozott fel felé.
Katonákkal, a hatóságok képviselőivel és más meghívottakkal közösen lőhettünk célba géppisztollyal kedden a Román Hadsereg Napja alkalmából a székelyudvarhelyi 385-ös Hunyadi János tüzérségi zászlóalj jóvoltából.
Egy 24 éves oltszemi férfit gyanúsítanak azzal, hogy késsel megszúrta saját 4 éves kislányát. A gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezték.
Gyergyóújfalu Község Önkormányzata értesíti a lakosságot, hogy október 22-én, szerdán 10 és 12 óra között szünetel az áramszolgáltatás a magasfeszültségű hálózaton végzett hibaelhárítás miatt.
Romániának és Európának „nehéz, de lehetséges egyensúlyt” kell teremtenie a környezetvédelem és a gazdasági jólét között – üzente Nicușor Dan a negyedik bukaresti éghajlat-változási csúcstalálkozó (Climate Change Summit) részvevőinek.
Több témáról, köztük a bukaresti időközi főpolgármester-választás időpontjáról egyeztetnek kedden a koalíció vezetői a kormány székhelyén.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) kedden bejelentette, hogy hazai és nemzetközi partnerekkel együttműködve meghiúsított Romániában egy újabb orosz tervezésű szabotázsakciót, amelynek célja egy bukaresti vállalat megtámadása volt.
szóljon hozzá!