Fogászati rendelőben. A kelleténél kevesebb fogorvos vállal hétvégén is ügyeletet a városban
Fotó: Barabás Ákos
Kevés fogorvos vállalja az önkéntes hétvégi ügyeletet Csíkszeredában, amely következtében a városban dolgozó szakemberek között egyenlőtlenül oszlik meg a hétvégi munkaórák száma.
2017. szeptember 26., 10:132017. szeptember 26., 10:13
Hargita megyében Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen működik a hétvégi fogorvosi ügyelet. Ez a szolgálat tulajdonképpen három-három órát fed le szombaton és vasárnap, délelőtt 9-12 óra között.
Csíkszeredában 47 fogorvos tevékenykedik, akik közül csak 22 vállalja a hétvégi ügyeletet. Székelyudvarhelyen sem sokkal jobb az arány: ott 48 fogorvosból 26 dolgozik beosztva szombaton és vasárnap.
– tudtuk meg az alaphelyzetet Kacsa Anikótól, a Hargita Megyei Fogorvosi Kollégium titkárától. A hétvégi ügyeletek egyébként azért is fontosak, mivel a megyei sürgősségi kórházban nincs fogorvosi szolgálat, így akinek nem munkanapon van sürgős problémája, az csak a szóban forgó ügyeletes fogorvosokhoz fordulhat. Kacsa Anikó elmondta,
A hétvégi csíkszeredai ügyeletes fogorvos nevét és címét egyébként portálunkon is közöljük, így segítve a tájékoztatást.
Az ügyeletet vállaló Galaczi Attila csíkszeredai fogorvos érdeklődésünkre elmondta, az ügyelet nem jár különösebb áldozatokkal, hiszen egy esztendőben legfeljebb néhány hétvégét kell szabaddá tenni, illetve a fogorvosok a saját rendelőjükben, a saját áraikkal dolgozhatnak. Nem beszélve arról, hogy csak kétszer három órás műszakokról beszélünk.
– vélekedett a Kőrösi Csoma Sándor utcai Korona fogászaton rendelő Galaczi Attila. Mint hozzáfűzte, tapasztalatai szerint van, hogy a hétvégi ügyeletek alkalmával alig van sürgősségi eset, viszont sokszor előfordul, hogy „egymásnak adják a kilincset az emberek”. Azt is megjegyezte, a szolgálat azért van délelőtt 9-12 óra között, mivel az embereknek általában este fáj a foguk, így reggel van hová fordulniuk.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
Tüntetésre készülnek Parajdon, emiatt forgalomkorlátozás lesz szombaton délelőtt a településen.
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: az államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Munkálatok zajlanak Szentegyházán a Gábor Áron Szakközépiskola bentlakásának közelében, lezárják a közeli parkolót.
Több részlet is kiderült a Transzfogarasi úton történt tegnapi halálos medvetámadást követően, aminek következtében egy olasz motoros vesztette életét.
szóljon hozzá!