
Fotó: Vigadó Kulturális Alapítvány
Kovászna Megye Tanácsától kap támogatást a kézdivásárhelyi színházi projekt, az Udvartér Társulat. A megyei önkormányzat a Vigadó Kulturális Alapítvánnyal írt alá társulási szerződést, a támogatás értéke 200 ezer lej – számol be a megyei önkormányzat sajtóirodája.
2023. április 03., 21:412023. április 03., 21:41
2023. április 03., 21:422023. április 03., 21:42
„Székelyföld, Háromszék kulturális erőterét egyaránt meghatározzák a nagymúltú intézmények és az újabb keletű civil- és intézményes kezdeményezések – mindet összeköti az elkötelezettség, amellyel a térség művelődési életét szolgálják. Ilyen kezdeményezés a kézdivásárhelyi színház, az Udvartér Teátrum, amely a Vigadó Kulturális Alapítvány égisze alatt működik.
Itt tud segíteni a megyei önkormányzat, amely bemutató előadások, illetve az előző évad előadásainak produkciós költségeire, tantermekben előadott, diákoknak szánt projektek költségeire biztosít támogatást” – mondta el a szerződés aláírásán Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Fotó: Vigadó Kulturális Alapítvány
„A színjátszásnak Kézdivásárhelyen nagy múltja van, az Udvartér Teátrum ebbe az idővonalba kapcsolódik be, és kulturális erőtérként különleges színfoltja az erdélyi-, székelyföldi színházkultúrának. A színháznak mindig is fontos szerepe volt az értékközvetítésben, a nevelésben, az identitás megőrzésben és erősítésben. A megyei önkormányzat nyújtotta támogatás ehhez a munkához járul hozza, segít, hogy
Fontos megemlíteni, hogy programjaink az iskolásoktól a nyugdíjas generáción át mindenkinek szólnak, és megszólítják a város és egész Felső-Háromszék lakosságát” – emelte ki Szöllősi Tamás, a Vigadó Kulturális Alapítvány elnöke.
Fotó: Vigadó Kulturális Alapítvány
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
szóljon hozzá!