
A 112-es segélyhívószámon történő segélykérés esetén nem hagyhatták volna hosszú órákon át szenvedni a Szováta és Parajd között elgázolt medvét?
Fotó: Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület
A Szeben megyei Gólyák barátja civil szervezet kezdeményezi, hogy vadállatsérülést is jelenteni lehessen az 112-es segélyhívószámon. Az egyesület vezetője, Miruna Grițu szerint ilyen jellegű segélykérés esetén nem hagyhatták volna hosszú órákon át szenvedni a Szováta és Parajd között elgázolt medvét.
2019. november 21., 09:092019. november 21., 09:09
Az állatvédő Raed Arafat államtitkárhoz is eljuttatta kezdeményezését, azt kérve: adják meg a lehetőséget, hogy a vadállatokat érintő baleseteket is jelenteni lehessen az 112-es diszpécserszolgálatnál, és hogy mindig álljon készenlétben állatorvoscsapat is, amely a helyszínen ellátná a sérült állatokat. „Azt szeretnénk, ha minket is azonnal értesítenének, és minél rövidebb idő alatt a helyszínre érkezhetnénk, és ne a Facebookról szerezzünk tudomást, hogy hol gázoltak el egy medvét, vagy hol láttak sérült állatot” – nyilatkozta a szebeni állatvédő.
Borka Vitális Levente állatorvos, a Vets4Wild Romania állatvédő egyesület tagja érdeklődésünkre úgy fogalmazott, nem újdonság, amit a szebeni kollégája kér, hiszen a marosvásárhelyiek már évekkel ezelőtt felajánlották segítségüket a katasztrófaelhárító alakulatoknak, mivel azoknak nincsen állatorvos munkatársuk. Amúgy
A szakember tapasztalatai szerint az emberek zöme ennek eleget is tesz, hívják a 112-es segélyhívószámot, legalábbis Maros megyében. „A feketerigótól kezdve a rókákig, a kutyáktól a medvékig, rendszerint bejelentik az esetet, hívnak minket is” – mondja a vadállatokat is gyógyító szakember. Csakhogy
– tette hozzá.
A közúti forgalomban nagyvadak által okozott károkat a nyugat-európai országokban különböző módon, más-más eszközökkel próbálják megelőzni. Például olyan átjárókat építenek, amelyek figyelembe veszik az állatok vonulási szokásait és területét. Romániában – egy-két kivételtől eltekintve – egyelőre csupán figyelmeztető táblák jelzik az utak mentén, hogy vadállatokra számíthatnak a gépkocsivezetők.

Elgázoltak egy medvét szombaton este Parajd és Szováta között. Emberi sérülés nem történt, a nagyvad viszont megsebesült, az út szélén fekszik, a helyszínre kivezényelt egységek számára komoly kihívást jelent a vadállat elszállítása, semlegesítése.

Halálra gázoltak egy medvét hétfőn sötétedés után a Maros megyei Makfalván. A balesetet megerősítette lapunknak a Maros megyei prefektúra sajtószóvivője, Raluca Creț is, akitől megtudtuk, hogy Mircea Dușa prefektus a helyszínre sietett.

Medvét ütött el egy személygépjármű kedden hajnalban a háromszéki Csernáton közelében, a 11-es számú országúton. Az autó megrongálódott, a vad megsérült, és az út melletti mezőre húzódott.

Az állatorvosoknak nincs hatáskörükben elkábítani, illetve elaltatni a vadon élő állatokat, nyomatékosította az Agerpres hírügynökségnek elküldött közleményében Ladó Zsolt, a Hargita Megyei Állategészségügyi Igazgatóság vezetője a Parajd bejáratánál szombat este elütött medve ügyére utalva.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!