
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
Elgázoltak egy medvét szombaton este Parajd és Szováta között. Emberi sérülés nem történt, a nagyvad viszont megsebesült, az út szélén fekszik, a helyszínre kivezényelt egységek számára komoly kihívást jelent a vadállat elszállítása, semlegesítése.
2019. november 16., 21:022019. november 16., 21:02
2019. november 18., 09:382019. november 18., 09:38
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint három személy utazott abban a személygépjárműben, amellyel elütöttek szombaton este egy medvét Parajd kijáratánál. Ők nem sérültek meg, csupán egy kiskorú került sokkos állapotba, akit a helyszínen látott el az odavezényelt mentőegység.
A baleset következtében megsebesült a medve, illetve a jármű károsodott.
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
A helyszínre riasztott rendőri és csendőri egységek egy vadásszal is kiegészültek, feladatuk, hogy elszállítsák onnan a megsebesült nagyvadat.
A medve jelenlétéről a környéken lakókat a Ro-Alert alkalmazás segítségével figyelmeztették, arra kérve őket, hogy lehetőleg ne közelítsék meg a helyszínt.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
2 hozzászólás