
Fotó: Transylvanian Wildlife Project
Medvét ütött el egy személygépjármű kedden hajnalban a háromszéki Csernáton közelében, a 11-es számú országúton. Az autó megrongálódott, a vad megsérült, és az út melletti mezőre húzódott.
2019. november 19., 13:042019. november 19., 13:04
A Transylvanian Wildlife Project a Facebookon tette közzé, hogy állatorvosukat hajnali háromnegyed ötkor értesítették a balesetről, aki a helyszínen megállapította, hogy a medve mindkét mellső lába eltört, majd elaltatta az állatot. A medve szállítását a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Igazgatóság szervezte meg. Gheorghe Neagu igazgató portálunknak elmondta,
már korán reggel. A menhelyen dolgozó állatorvosok felmérik a vad állapotát, és annak függvényében eldöntik, hogy megműtik, vagy végleg elaltatják – tudatta az igazgató.

Felháborítónak tartja a kialakult helyzetet a Parajd kijáratánál szombaton este elgázolt medve kapcsán Mărmureanu-Bíró Leonárd. A Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület igazgatója szerint mindenki a vadászoktól várja a megoldást, holott az minisztériumi szinten kellett volna megszülessen még a baleset estéjén.

Menesztette tisztségéből Ion Marcel Vela belügyminiszter Hargita megye prefektusát, Jean-Adrian Andreit a Parajdnál történt medvegázolást követő helyzet nem megfelelő kezelése miatt.

Nem kapott egyelőre semmilyen hivatalos értesítést arról, hogy elkezdődött volna a tisztségéből történő eltávolítás folyamata – közölte hétfő délutáni sajtótájékoztatóján Jean Adrian Andrei, Hargita megye prefektusa.
A PSD miniszterei várhatóan csütörtökön benyújtják lemondásukat a kormányból. A román központi sajtó politikai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szociáldemokraták szerdán döntöttek a kormányból való kilépésről.
Több mint 70 Kiehl’s termék található az eMAG-on, arcápolási, kezelési termékek és szérumok, parfümök, haj- és testápolási termékek. Az első 1000 rendelés Kiehl's ajándékcsomagot kap, függetlenül a vásárlás értékétől.
Székelyföld-szerte fagypont alá esett a hőmérséklet csütörtökre virradóan, a leghidegebb a Lakóca-tetőn volt, mínusz 5,5 fok.
A jelenlegi gazdasági helyzet – kifejezetten az üzemanyagár-robbanás – jelentős nyomás alá helyezte a közúti szállítással foglalkozó cégeket. A megemelkedett költségeket tükrözik a fuvardíjak, sőt a boltok polcaira felkerülő termékek árai is.
Románia GDP-arányos költségvetési hiánya a 2024-es 9,3 százalékról 7,9 százalékra csökkent tavaly az Eurostat adatai szerint, amelyek azt igazolják, hogy az irány helyes, a gazdaság stabilizálódik – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
1 hozzászólás