Tiltakozó akciókat szervez jövő héten Bukarestben a Romániai Postai Dolgozók Szakszervezete (SLPR). A Román Posta alkalmazottai elsősorban a bérekkel elégedetlenek.
Közel ezer részvevőre számítanak a szentegyházi Őszi Hadjárat szervezői, akik az 1848–49-es szabadságharc katonatoborzóját megidézve vonulnak át több településen, valamint egy korabeli csatajelenetet is bemutatnak hétvégén.
Nargesz Mohammadi iráni aktivista, újságíró kapja idén a Nobel-békedíjat „a nők iráni elnyomása ellen és az emberi jogokért és szabadságért folytatott küzdelméért” – jelentette be péntek délelőtt a kitüntetést odaítélő testület Oslóban.
Hivatalos látogatást tesz szerdán Magyarországon Klaus Iohannis – közölte az Elnöki Hivatal.
Fekete- és tőzegáfonya, szeder, málna, fenyőrügy és gomba. Csak néhány helyi alapanyag, amely rendszeresen előfordul a Tofigem műhelyében. Tófalvi Zita fenyőkúti termelőt kérdeztük arról: valóban egészségesebbek a helyi termékek a boltiakhoz képest?
1849. október 6-án végezték ki Aradon a szabadságharc 13 főtisztjét, illetve Pesten Batthyány Lajost, Magyarország első alkotmányos miniszterelnökét. Az évforduló alkalmával a székelyföldi városokban is megemlékeznek a hősökről.
Katonai tiszteletadás mellett, Vargha Tamás a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára és Kajári Ferenc vezérőrnagy a Honvéd Vezérkar főnőkének helyettese jelenlétében ünnepélyesen felvonták, majd félárbócra engedték a nemzeti lobogót.
Mintegy két hektárnyi területen kapott lángra a száraz növényzet és fakitermelési maradványok Maroshévízen péntek délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
1849. október 6-a az elmúlt egy és háromnegyed évszázad folyamán mélyen beivódott a nemzet tudatába: valószínűleg nincs olyan magyar ember, aki legalább egynek-kettőnek a nevét ne tudná kapásból felidézni az aradi tizenhárom vértanú közül.
A béremelésekre, valamint a bérpótlékokra vonatkozó törvények be nem tartása miatt a kormány és az állam ellen is pert indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben dolgozó érdekeit képviselő Sanitas szakszervezet.
A szervezetten érkező, néha a helybélieket megfélemlítő koldusok ellen készül fellépni a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, ennek első lépéseként Portik Vilmos alpolgármester tett közzé egy felhívást.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Szigorították a szerencsejátékokat szervező, illetve játéktermeket üzemeltető cégek adózási feltételeit, az erről szóló sürgősségi rendeletet csütörtöki ülésén fogadta el a bukaresti kormány.
A háromszéki vidéki településekről a megyeszékhelyre és a többi városba ingázók nagy megkönnyebbülésére hétfőtől már igénybe vehető a tömegközlekedés azokon a kézdi- és orbaiszéki településeken is, ahol az elmúlt hónapokban erre nem volt lehetőség.
Terepszemlén vettek részt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület RMDSZ-es tagjai és Barti Tihamér, a szövetség területi elnöke. A folyamatban lévő útépítési munkálatokat nézték meg. Gyorsabb tempót várnának el.
A háromszéki vidéki településekről a megyeszékhelyre és a többi városba ingázók nagy megkönnyebbülésére hétfőtől már igénybe vehető a tömegközlekedés azokon a kézdi- és orbaiszéki településeken is, ahol az elmúlt hónapokban erre nem volt lehetőség.
Új helyszínen, a városközpontban zajlik a 12. Fuss NEKI! adománygyűjtő program vasárnap Székelyudvarhelyen. A rajthoz összesen 927 nagykövet áll majd, akik ötven különböző közösségi projektre gyűjtenek támogatást.
Alaptörvénybe ütközőnek minősítette és visszaküldte a parlament elé az alkotmánybíróság az állami fizetés és nyugdíj halmozását tiltó, június végén megszavazott törvényt – jelentette be csütörtökön Marian Enache, a testület elnöke.
Sepsiszentgyörgyön 154-en, Kézdivásárhelyen százan jelentkeztek a Környezetvédelmi Alap Igazgatósága (AFM) által lebonyolított helyi roncsautó-programra, amely révén a 15 évnél idősebb, környezetszennyező személygépkocsikat vonják ki a forgalomból.