
Szilágyi Bartha Boglárkát ünnepelték a rangos eseményen
Fotó: Székely Vadászkürt Egyesület
Eredményesen mutatkoztak be a sepsiszentgyörgyi Székely Vadászkürt Egyesület tagjai az idén harmincadik alkalommal megrendezett Fegyver, Horgászat, Vadászat kiállításán Budapesten. A székelyföldi csapat nem csak a találkozás élményével, hanem díjjal tért haza, az együttes legfiatalabb lánytagja ugyanis első helyezést ért el az ifjúsági vadászkürtös szóló versenyen.
2024. február 13., 20:322024. február 13., 20:32
Egyedülálló élményben volt része a sepsiszentgyörgyi vadászkürtös közösségnek február második hétvégéjén, amikor a csapat lehetőséget kapott bemutatkozni a nagyközönség előtt a 30. Fegyver, Horgászat, Vadászat (FeHoVa) kiállíátásán.
Előbb a Tápai Balázs által szerzett csapatinduló, a „Székely Kommandó”, majd az „Auf, auf zum fröhlichen Jagen” hangzott el, de közös produkcióban vettek részt a kétszeres európai bajnok Vadászkamara Kürtegyüttessel és a többi csapattal is.
Még ennél is jobban fokozta a hangulatot a FeHoVa keretein belül megrendezett ifjúsági vadászkürtös szóló verseny, ahol
A fiatal kürtös két előre meghatározott szignállal készült az előírások szerint, a bírók pedig figyelembe vették a megjelenést, a hangzást, a szignál helyességét és az előadásmódot is a döntéshozatalkor. Abban a kategóriában azonban, amelyben Boglárka is szerepelt, nem kellett dilemmázniuk:
A székelyföldi csipet-csapat
Fotó: Székely Vadászkürt Egyesület
Az együttes minden tagja a Kovászna Megyei Művészeti Népiskolában finomítja technikáit Veres István zenepedagógus szárnyai alatt, aki egyben tagja is a csapatnak. „Mindenki autodidakta módon kezdte el tanulni a vadászkürtöt, a sors viszont úgy hozta, hogy megismertük Istvánt, aki szintén érdeklődött a hangszer iránt. Így egyben tanárunk és csapattagunk is lett, ő csiszolja és finomhangolja a zenei hangzását a produkcióinknak” – fogalmazott megkeresésünkre Tankó Attila, a Székely Vadászkürt Egyesület elnöke és az együttes vezetője.
További hozadéka a rangos eseménynek a Kárpát-medencei Kürtösök Klubjának létrejötte.
– avatott be a részletekbe az elnök. Mint mondta, a lényeg a szórványokban élő magyar kürtösök bevonzása, valamint az, hogy ápolja, őrizze és terjessze a vadászati kultúrát, valamint hagyományokat, főképpen a vadászkürtöt.
Tankó Attila kérdésünkre elmondta, hogy idén is igyekeznek egyre több rendezvényre eljutni, illetve szervezni is. Legközelebb a Vadászbálra várják az érdeklődőket a zabolai Mikes-kastélyba március 22-én, illetve harmadik alkalommal szervezik meg a Székelyföldi Vadászkürtös Tanfolyamot és Találkozót is május 17. és 20. között.
– harangozta be az elnök, hozzátéve, hogy a magas színvonalú oktatás mellett baráti összejövetel is lesz, ugyanis mindenképpen szeretnék rendszeresíteni a magyarországi, délvidéki, felvidéki és erdélyi vadászkürtös közösségek találkozóit.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!