A szemerkélő eső ellenére hosszú sorokban várták az érdeklődők szombat délelőtt a budapesti Kossuth Lajos téren, hogy a Nyitott Parlament program keretében megtekintsék az Országházban a díszlépcsőházat, a kupolacsarnokot és a Szent Koronát.
Orbán Viktor a hagyományoknak megfelelően a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében mondta el ünnepi beszédét március 15-én.
„Azt mondták, mi vagyunk a múlt, de a nagy víz túloldalán, túl az Óperencián, fordulat történt, és kiderült, mi vagyunk a jövő” – mondta Orbán Viktor a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében tartott ünnepi beszédében március 15-én.
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-i nemzeti ünnepen, szombat délelőtt Budapesten, a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
Az ötven éves szárhegyi művésztelep jubileumi ünnepségsorozatának a végéhez ért: a budapesti Műcsarnokban állították ki a korábban Csíkszeredában látható tárlatot. A megnyitón Kelemen Hunor is jelen volt méltatni a művészek munkáit.
Életének kilencvenedik évében szerdán este elhunyt Mécs Károly Kossuth-nagydíjas, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a nemzet művésze, érdemes és kiváló művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja.
Erdővidékről származó lány nyerte el az ifjúsági vadászkürtös verseny első helyét a 31. Fegyver, Horgászat, Vadászat (FeHoVa) nemzetközi kiállításán Budapesten. A 13 éves Szilágyi-Bartha Boglárka másodjára bizonyult a legjobbnak a megmérettetésen.
A budapesti Nemzeti Színházban mutathatta be Arany János Ágnes asszony színi-adaptációját a kovásznai Diákszínpad. Az előadás nemsokára Kézdivásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is látható lesz, de a fiatalok már a következő előadást kezdik tanulni.
Szívét-lelkét beleadta a főzésbe, és elsöprő sikert aratott a Konyhafőnök idei műsorában a Sepsi–SIC kosárlabdacsapatának szakosztályvezetője. Pásztori István a Székelyhonnak mesélt a vetélkedéshez fűződő élményeiről.
Eltemették az október 17-én, 57 évesen elhunyt Potápi Árpád Jánost csütörtökön. A Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkárát a bonyhádi evangélikus temetőben több százan kísérték utolsó útjára.
A székely közösség olyan a magyarság testében, mintha mindig a jó részünkre világítana rá – fogalmazott Sulyok Tamás, Magyarország elnöke hétfőn a budapesti Néprajzi Múzeum Székelyek – Örökség-mintázatok című kiállításának megnyitóján.
„Az erdélyi multikulturális gasztronómia eljutott egy olyan szintre, hogy Romániában egyre többen értik, használják, szeretik, és reméljük, hogy idővel ez nemzetközi szintre fog emelkedni” – ebben bízik a Taste of Transylvania Underground fesztivál alapítója, Trucza Adorján.
Egy több mint 80 éves siklódi festett ágy mutatkozik be nemsokára Budapesten. A Maros Megyei Múzeum közleményben részletezte az ágy útját az 1966-os megszerzésétől az idei gondos restaurálásáig.
Az Európa keresztény értékeit ért támadásokról, a Krisztus-követés nehézségeiről a mai világban és Szent István király szellemi örökségéről beszélt Aurel Perca bukaresti érsek a Szent István-napon tartott ünnepi misén kedden a Szent István-bazilikában.
Óránként dönt az operatív törzs a budapesti tűzijáték megrendezéséről – jelentette be Kovács Zoltán, az ünnep biztonságos lebonyolításáért felelős operatív törzs vezetője az M1 aktuális csatornán kedden délután.
A nemzeti összetartozás érzésének, tudatának, élményének megerősödése a legfontosabb eredményünk az elmúlt 14 esztendőben – hangoztatta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten, amikor átadta a díjakat.
A budapesti Petőfi-hídtól a Margitsziget alsó harmadáig terjedő, csaknem öt kilométer hosszú, úgynevezett látványtéren több mint negyvenötezer különálló pirotechnikai effekt jelenik meg augusztus 20-án. A tűzijáték mellett drónshow és fényfestés is lesz.
Elindult a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói búcsúba péntek hajnalban – tájékoztatta Petrus György, az utazást szervező Kárpáteurópa Utazási Iroda vezetője az MTI-t.
Elindult a 11. Boldogasszony-zarándokvonat Budapestről a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a Keleti pályaudvarról.