Február 1–29. között zajlik a második alkalommal megszervezett Európai Év Fája verseny, melyen hét ország famatuzsáleme méretkezik meg egymással, köztük a Romániát képviselő köpeci szil is.
2012. február 24., 12:222012. február 24., 12:22
2012. március 07., 16:152012. március 07., 16:15
A szavazatok állását február 21-én éjfélkor elrejtették, így az utolsó héten nem lehet tudni, melyik fának hány szavazata van. Az elrejtés előtti percekben a köpeci szil a második helyen állt 4950 szavazattal. A mezőnyt közel 700 szavazat előnnyel a felsőmocsoládi öreg hárs vezette (5641 szavazat). A bolgár szil 3550 szavazattal a harmadik, a szlovák hárs 2546 szavazattal a negyedik helyen állt. A lengyel tölgyre 2041-en, a cseh tölgyekre 1805-en, míg a francia pisztáciafára 1120-an voksoltak.
Hogy ki lesz a győztes, azt csak márciusban tudjuk meg, amikor a szervezők közzéteszik a hivatalos eredményeket. Éppen ezért a köpeci szilt benevező baróti Elveszett Világ Természetvédelmi, Turista és Barlangász Egyesület karöltve a Kovászna Megyei Művelődési Központtal performanszot és faölelő délután szervez a köpeci szil tövében február 26-án, vasárnap 14–16 óra között. A rendezvény keretében közreműködik a köpeci Hangafa gyermek- és ifjúsági fúvószenekar, Pető Melinda (baróti Tanulók Háza) és Péter Alpár sepsiszentgyörgyi képzőművész.
A köpeciek 13.30 órakor gyülekeznek a falu központjában és a Hangafa fúvószenekar vezetésével vonulnak ki a szilfáig. A baróti érdeklődők számára 13.40 órakor a város központjából, az egykori Korona Szálló elől ingyenes autóbusz indul a helyszínre – tájékoztatta portálunkat Demeter Zoltán, a fát benevező egyesület titkára. Demeter Zoltán ismételten bízik a székely összefogás erejében, hisz a köpeci szil tavaly az Év Fája Romániában versenyt több mint tízezer szavazattal nyerte meg. A véghajrában arra bíztatnak minden szimpatizánst, hívják fel ismerőseik figyelmét a versenyre, hogy a köpeci szil legyen az Év Fája Európában! Itt szavazhat!
Úgy tűnik, sem Sepsiszentgyörgyön, sem Kézdivásárhelyen nem éri meglepetés az illetékeseket, ha hirtelen lehavaz. A két városban összesen több mint harminc járművel, valamint 1200 tonnát meghaladó homokkal és sóval várják az igazi tél beálltát.
Megszavazta a szenátus azt a törvénytervezetet, amely havi egy fizetett szabadnapot biztosítana az endometriózissal küzdő nőknek. A fogamzóképes korú nők 10–15 százaléka küzd a betegséggel, amely rendkívül fájdalmas, ráadásul meddőséget is okozhat.
Elindította a Tessék mondani! kampány és a Városjárás akció keretében felmerült kisebb, helyi problémák egy részének megoldását az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezete. Eddig 68 érdeklődőt fogadtak a meghallgatásokon.
Jó ideje egy dohánygyári raktárhelyiségben várnak jobb sorukra azok a sepsiszentgyörgyi önkormányzat által megrendelt köztéri szobrok, amelyek felállításához – az avatóünnepségek többszöri halasztása után – még mindig várni kell.
A háromszéki vízszolgáltató elérhetővé tette a mesterséges intelligencia által támogatott telefonközpontját, amellyel leegyszerűsödik a vízóra aktuális állásának jelentése. A szolgáltatás a 0373 814 814-es számon érhető el – tájékoztatott a Hydrokov.
Jótékonykodásra hív a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium közössége. Az adománygyűjtést Tas számára szervezik, aki mindössze tízéves, de felnőttként harcol a Duchenne-féle izomdisztrófiának nevezett genetikai betegséggel.
December 15-től a Kovászna Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Hivatal (SPCRPCIV) ügyfélszolgálati ablakánál igénybe vehető szolgáltatásokhoz kizárólag a Hub MAI online platformon keresztül lehet időpontot előrejegyezni.
Üzembe helyezték az új villanyrendőröket Sepsiszentgyörgyön. A Kovászna megyei rendőrség felhívja a figyelmet, hogy olyan útkereszteződésekben is működnek jelzőlámpák, ahol eddig nem voltak, ezért fokozott figyelemmel kell közlekedni.
A képviselőház elfogadta azt a törvénytervezetet, amely megváltoztatja a helyi közpénzügyek törvényét, és jelentősen növeli a községi önkormányzatok bevételét azáltal, hogy a kisebb munkapontok alkalmazottainak személyi jövedelemadója is helyben marad.
Nem üzemelhetett pénteken a körhinta Sepsiszentgyörgy főterén, miután a szállító cég nem a megrendelt eszközt szállította ki. Az önkormányzat és a Kónya Ádám Művelődési Ház új megoldással igyekszik elkerülni a gyerekek csalódását.
szóljon hozzá!