
Fotó: Egyed József
A Kis-Homoród menti településekről mintegy kétszázan gyűltek össze Székelyföld kivilágítása alkalmából Homoródújfaluban, a Csaló-patak fölé magasodó Hegyestó tetején meggyújtott őrtűz körül – olvasható a Lövéte község honlapján közzétett képes beszámolóból.
2015. október 25., 12:472015. október 25., 12:47
2015. október 25., 12:482015. október 25., 12:48
Az eseményre Szentegyházáról, Lövétéről, Homoródalmásról, Homoródkarácsonyfalváról, Okándról, Homoródújfaluból és Székelyzsomborról érkeztek, fiatalok, idősek, gyermekek. A résztvevők elénekelték a „Óh, én édes jó Istenem” című ősi székely himnuszt, s míg égett a tűz, Ilkei Árpád homoródújfalusi unitárius lelkész, Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános és Kunos Lajos székelyzsombori evangélikus lelkész mondott alkalomhoz illő fohászt.
Végezetül a jelenlevők, kéz a kézben elmondták a Miatyánkot és elénekelték a magyar, valamint a székely himnuszt. Az esemény ünnepélyességét emelte a Homoródmenti Hagyományőrző Hannover Huszárok (Kelemen Levente unitárius lelkész vezetésével), valamint a Szentegyházi Hagyományőrző Huszáregyesület tagjainak jelenléte – áll a honlapon közzétett híradásban.
Posted by Lövéte Honlap on Saturday, October 24, 2015
Baleset történt Szentegyháza csíkszeredai kijáratától nem messze a 13A jelzésű országúton csütörtök délután.
Negyven férőhelyes bölcsőde épült meg Parajd Mánya-kert nevű részén, ahol tizennyolc alkalmazott fog dolgozni. A létesítmény reménysugár lehet a bányakatasztrófa által sújtott községnek.
Lezárják vasárnaponként a székelyudvarhelyi Kossuth Lajos utcát a forgalom elől, főként azért, hogy legyen egy hely, ahol a gyermekek biciklizni tanulhatnak. Erről, a képviselői lemondások hivatalosításáról és még sok másról döntött a képviselő-testület.
Ittasan vezető sofőr bukott le vezetés közben Székelyvarságon, az ellenőrzések során ráadásul az is kiderült, hogy nem rendelkezik jogosítvánnyal.
A sárga riasztási szintet meghaladó magnitúdójú mikrorengéseket mértek a parajdi sóbányánál, ezért javasolja a Salrom a narancssárga riasztási fokozat bevezetését.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Kivágtak tizennégy fenyőt a székelyudvarhelyi lombsétány közelében, miután a környéken élők attól tartottak, hogy egy viharban a magasra nőtt vagy kiszáradt fák a házaikra dőlhetnek. A fákat nem kell pótolni, mert van természetes megújulás a területen.
Lezárják kedden a József Attila utcát a gépjárműforgalom előtt, ahol karbantartási munkálatokat végeznek – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Új zsindelyfödést kap több buszmegálló Székelyvarságon, ahol helyi szakembereket bíztak meg a munka elvégzésével. Olcsóbb fedőanyagot vásárolhatnának, de ragaszkodnak a hagyományaikhoz.
Módosította a székelyudvarhelyi képviselő-testület a pályázat dokumentációját, amelynek részeként digitális fejlesztéseket végezhetnek a városi kórháznál, ugyanakkor egy másik projekt esetében lemondtak tíz elektromos töltőállomás kialakításáról.
szóljon hozzá!