Előkészítik a fűtésszolgáltatás átvételét Gyergyószentmiklóson

Egy lépéssel közelebb került Gyergyószentmiklós ahhoz, hogy az önkormányzat visszavegye az E-Startól a távfűtés-szolgáltatást. Rendkívüli ülésen tárgyalta a képviselő-testület annak a lehetséges módozatait, hogy a szolgáltatás visszavétele után hogyan oldják meg a fűtést. Az elvi döntés szerint egy új intézményt hoznak létre ezzel a céllal.

Gergely Imre

2017. január 17., 16:212017. január 17., 16:21

Döntöttek arról, hogy nem egy külsős cégre bízzák a fűtést, hanem egy, az önkormányzat alárendeltségébe tartozó intézmény fogja ezt végezni. Csütörtökön újabb tanácsülés várható, ahol már az alegység hivatalos bejegyzése lesz napirenden, és ezzel megnyílik a lehetőség arra is, hogy a szolgáltatáshoz szükséges személyzet alkalmazásához meghirdessék az állásokat, kiírhassák a versenyvizsgákat.

Amint azt Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere elmondta, arra számítanak, hogy az E-Star jelenlegi munkatársai fognak jelentkezni, így a hálózatot ismerő szakemberek folytatják majd a munkát. Összesen 19 személyt alkalmaznának majd.

Amennyiben a határozatra a prefektúra is rábólint, akkor következhet az a lépés, amikor a szolgáltatás folytatásához szükséges pénzeket is hozzárendeli majd az önkormányzat.

Úgy készülnek, hogy a szolgáltatás átvételéhez szükséges procedúrák március 8-ig befejeződnek, de akár hamarabb is készen állhatnak. A számítások szerint az induláshoz, azaz két hónapnyi fűtés biztosításához mintegy 1 millió 600 ezer lejre lesz szükség. A későbbiekben a lakosság által befizetett számlák értékéből gazdálkodik majd az új szolgáltató.

A polgármester elmondta, a sajtóból értesült ugyan, hogy az E-Star nem lát esélyt a megállapodásra, de hivatalosan ezt nem közölték az önkormányzattal. Leszögezte, az önkormányzat nem tud olyan vállalásokat tenni egy megállapodásban, amely a várost nehéz helyzetbe sodorná. Egyedüli vitás kérdés, amiről nem tudnak megegyezni, az az E-Star szolgáltatói szerződésének jogosságáról szól. A cég azt szeretné, hogy a városvezetés peren kívüli megegyezésben elismerje a szerződésbontás jogszerűségét. Nagy Zoltán szerint erről nem lehet szó, ha ugyanis ezt megtennék, akkor a szerződésbontásból következő kártérítési igényt is érvényesíthetné a cég. A polgármester ismételten elmondta, a város álláspontja az, hogy a szerződésbontás jogosságáról csakis bíróság dönthet, és az erről szóló per első tárgyalása január 25-én lesz.

Az önkormányzat a hétvégén egy közleményben kilencpontos megállapodási javaslatról tett említést. Hogy mit fed ez a kilenc pont, mindaddig nem nyilvános, amíg a tárgyalások folynak – mondta Nagy Zoltán. A polgármester ugyanakkor kéri a lakosságot, törlesszék számláikat, hogy a jelenlegi szolgáltató biztosítani tudja a fűtést.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. április 29., kedd

Vezetőcsere és felszámolás előtt a Monturist – Gyergyószentmiklós visszaszerezné a Gyilkos-tó körüli területeket

Rendkívüli ülést tartott Gyergyószentmiklós képviselő-testülete kedden. Az egyik legfontosabb napirendi pont a Monturist cég közgyűlésének összehívása volt, azzal a céllal, hogy visszavonják az ügyvezető megbízatását, és új cégvezetőt nevezzenek ki.

Vezetőcsere és felszámolás előtt a Monturist – Gyergyószentmiklós visszaszerezné a Gyilkos-tó körüli területeket
2025. április 28., hétfő

Újra dolgoznak a gyergyószentmiklósi vízhálózat bővítésén

A Gyilkostó út külső szakasza mellett elkezdték a vezetékek lefektetését, folytatódik a gyergyószentmiklósi ivóvízhálózat több éve zajló modernizálása. Egyelőre egy mellékutcában dolgoznak a gépek, de napokon belül a forgalmas főút is sorra kerül.

Újra dolgoznak a gyergyószentmiklósi vízhálózat bővítésén
2025. április 27., vasárnap

Takarmánydarálóban lelte halálát egy orotvai férfi

Egy működősben levő mezőgazdasági gépbe szorult és életét vesztette egy férfi vasárnap délután Orotván.

Takarmánydarálóban lelte halálát egy orotvai férfi
2025. április 27., vasárnap

640 kilométeres jótékonysági futás Egerből Gyergyószentmiklósra

Jótékonysági futásra indul júliusban Sebestyén Tímea. A Magyarországon élő, de székely gyökereire büszke futónő Egerből egészen Gyergyószentmiklósig fut majd, és a Szent Anna Gyermekotthon támogatásához gyűjt adományokat.

640 kilométeres jótékonysági futás Egerből Gyergyószentmiklósra
2025. április 25., péntek

Elkezdik az autópálya-építés miatt sürgetővé vált parcellázási folyamatot Gyergyóalfaluban

Elérhető közelségbe került a Gyergyószéket átszelő autópálya építése, ez pedig nehéz és összetett feladat elé állítja a gyergyóalfalvi önkormányzatot. El kell készíteni a sztráda nyomvonalán a parcellázási tervet, tisztázni kell a tulajdonviszonyokat.

Elkezdik az autópálya-építés miatt sürgetővé vált parcellázási folyamatot Gyergyóalfaluban
2025. április 25., péntek

Hálaadó szentmise és nyílt nap a fogyatékkal élőkkel

A jubileumi év jegyében a fogyatékkal élőkre irányítja a figyelmet a Gyulafehérvári Caritas. Április 29-én, kedden minden érdeklődőt várnak a 11 órakor kezdődő hálaadó szentmisére a gyergyószentmiklósi Szent Miklós-templomban.

Hálaadó szentmise és nyílt nap a fogyatékkal élőkkel
2025. április 23., szerda

Lezárják a hétvégén a szárhegyi vasúti átjárót

Teljes útlezárásra kell számítani április 26-án (szombaton) és 27-én (vasárnap) Gyergyószárhegyen, a falu gyergyóalfalvi kijáratnál található vasúti átjárónál.

Lezárják a hétvégén a szárhegyi vasúti átjárót
2025. április 23., szerda

Fáklyafényes koszorúzás az örmény népirtás áldozataira emlékezve

Az örmény népirtás áldozataira emlékeznek Gyergyószentmiklóson április 25-én, pénteken 19 órától az Örmény Közösségi Házban megrendezendő kulturális eseményen.

Fáklyafényes koszorúzás az örmény népirtás áldozataira emlékezve
2025. április 23., szerda

Sokan keresték, és végül meg is találták a Gyergyóalfaluban eltűnt idős férfit

A falutól mintegy négyszáz méterre találták meg több órai keresés után azt az idős férfit, akinek eltűnését szerdán kora délután jelentették a hozzátartozói.

Sokan keresték, és végül meg is találták a Gyergyóalfaluban eltűnt idős férfit
2025. április 23., szerda

Eltűnt személyt keresnek Gyergyóalfaluban

Szerdán látták utoljára a hozzátartozói a gyergyóalfalvi Vizoli Kálmánt. Keresés indult a megtalálására.

Eltűnt személyt keresnek Gyergyóalfaluban