Fotó: Gov.ro
A 2025-ös állami költségvetés támogatja a gazdasági növekedést és biztosítja a bérek, valamint a nyugdíjak kifizetését – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
2025. január 23., 17:582025. január 23., 17:58
2025. január 23., 17:592025. január 23., 17:59
A tárcavezető Facebook-bejegyzésben számolt be arról, hogy az egyes ágazatok finanszírozási prioritásairól egyeztetett a mezőgazdasági, a védelmi, a fejlesztési, az igazságügyi, a gazdasági, a munkaügyi, az energetikai, a környezetvédelmi és az egészségügyi miniszterrel.
– fogalmazott Tánczos. Bejegyzése szerint
A miniszter azt is közölte, hogy a beruházásokra fordított összeg idén meghaladja a bruttó hazai termék (GDP) 7 százalékát – ismerteti az Agerpres.
„A mezőgazdaság területén a prioritások továbbra is az állattenyésztési ágazat fejlesztésének támogatása, az INVESTALIM program folytatása és az öntözőrendszerek finanszírozása marad. A gazdaság területén folytatjuk a vállalkozások támogatását a Start-up Nation és Construct PLUS programok révén, a védelmi ipar pedig ebben az évben is megkapja a GDP több mint 2 százalékát” – tette hozzá.
Fotó: Gecse Noémi
Rámutatott, hogy a szállításügyi minisztériumnál is növelik a beruházásokra szánt költségvetést. Ebben az évben legalább 31 milliárd lejt szánnak erre a célra, miközben 2024-ben 26,1 milliárd, 2023-ban pedig 16,4 milliárd lejt fordított beruházásokra a minisztérium.
– derül ki a miniszter bejegyzéséből.
Marcel Ciolacu miniszterelnök január közepén azt nyilatkozta, hogy a kormány a hónap végéig jóváhagyja a 2025-ös állami költségvetés tervezetét.
305 821 576 forint adománnyal támogatták a magyarországiak a székelyföldi árvízkárosultakat, ehhez a magyar kormány még hozzátett ugyanennyit – számolt be Facebook-oldalán Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke.
A hétvégén a Balaton több öblében is megjelent lokális algavirágzásnak várhatóan véget vet az érkező hidegfront, az elkezdődött árvaszúnyog-rajzás azonban akár még hetekig eltarthat.
Úgy módosítaná Ciprian Șerban képviselőházi elnök a képviselők és szenátorok jogállását szabályozó törvényt, hogy a bukaresti ingatlanokkal rendelkező parlamenti politikusok ne számolhassák el a fővárosi szállásukért fizetett bérleti díjakat.
Lovagi rangra emelte a brit uralkodó David Beckhamet, az angol labdarúgás legendáját. Mellette Gary Oldman brit színész is lovagi rangot kapott az uralkodótól.
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt – jelentette a helyi média.
Pokolgépes fenyegetés miatt kényszerleszállást hajtott végre pénteken az Air India légitársaság egyik repülőgépe a thaiföldi Phuket repülőterén – közölték a helyi hatóságok.
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését. A zsidó államban nemzeti szükségállapotot rendeltek el.
A londoni Gatwick repülőtér is bejelentette csütörtökön, hogy lezuhant az Air India légitársaság Gatwickre tartó járata – számol be az MTI.
Magyarország egyik legszebb kálváriája, a festői szépségű Bakonyban, a Nemzeti Örökség részeként is számon tartott Magyarpolányon található.
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét, Jeszenszky Gézát és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
szóljon hozzá!