
Az egészségügy 200 millió lejt kapott a kormány költségvetés-kiegészítéséből. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Több minisztérium és állami intézmény költségvetésének kiegészítéséről döntött pénteki ülésén a Ciolacu-kabinet. A kormány közleménye szerint a belügyminisztérium büdzséjét 960 millió lejjel növelték, amiből 395 millió lejt bérköltségekre fordítanak.
2023. október 20., 19:212023. október 20., 19:21
2023. október 20., 19:222023. október 20., 19:22
Az oktatási minisztérium költségvetése 184 millió lejjel nőtt, az összegből a közoktatásban dolgozók fizetésemelését fedezik – ismerteti az Agerpres.
Emellett a kormány 668,331 millió lejjel megnövelte az országos egészségbiztosító pénztár költségkeretét.
A szállításügyi minisztérium költségvetése 381,5 millió lejjel, az igazságügyi minisztériumé 100 millió lejjel, a kormányfőtitkárságé 333,3 millió lejjel egészült ki.
A Román Rádió költségvetését 29 millió lejjel, a képviselőházét 26 millió lejjel, a korrupcióellenes ügyészségét (DNA) 800 ezer lejjel egészítették ki – tájékoztatott a kormány.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.
A közel-keleti események miatt összesen 28 járatot töröltek kedden a bukaresti repülőtereken az Izraelbe, Dubajba, Bahrainba, Katarba és Jordániába közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
Hétfő estére halasztották a 300 román állampolgár hazaszállítására szervezett TAROM-különjáratok elindítását. Ők a közel-keleti konfliktuszónából kerültek Egyiptomba, hogy biztonságosabb helyről térhessenek haza.
szóljon hozzá!