
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Szakértők szerint az „iskolafóbia” nevű szorongásos zavar egyre gyakoribb a gyerekek körében, korosztálytól függetlenül. Arad megyében már 16 ilyen esetet diagnosztizáltak.
2025. január 23., 18:262025. január 23., 18:26
Diana Trifa neuropszichiáter, az aradi gyermekpszichiátriai osztály munkatársa csütörtökön rámutatott, hogy az elmúlt években egyre nőtt az iskolafóbiával küzdő gyermekek száma. A szakember szerint ilyen esetekben a gyermekek megtagadják, hogy elmenjenek az iskoláig, vagy nem mennek be az osztályba. A gyerekek gyógyszeres kezelést, terápiás segítséget kapnak, de ez sokszor nem elegendő – mutatott rá.
– magyarázta Diana Trifa.
Marius Gondor Arad megyei főtanfelügyelő az Agerpresnek elmondta, a megyében 16 esetet diagnosztizáltak, és egyes gyerekek otthoni oktatásban részesülnek a fóbiájuk miatt.
Ana Gavrilă iskolai tanácsadó szerint
Gavrilă szerint egyes szülők az elején nem hajlandók tudomásul venni a diagnózist, és megpróbálnak mindenféle magyarázatot találni a gyermek viselkedésére, de végül együttműködnek az orvosokkal, és a kezelés nagyon sok esetben a gyermek teljes felépüléséhez vezet.
A szakértők úgy vélik, hogy sok gyermek szenved iskolafóbiában, de a többségüknél nem diagnosztizálják a betegséget, mivel a szülők gyermeki szeszélyként könyvelik el ezt a fajta magatartást.
75 éves korában elhunyt Bonnie Tyler popdíva, énekesnő – közölte csütörtökön Facebook-oldalán családja.
Az Európai Bizottság úgy határozott, hogy nyilvántartásba veszi a feltétel nélküli alapjövedelem uniós bevezetését szorgalmazó európai polgári kezdeményezést – tájékoztatott az uniós bizottság kedden.
Börtönbüntetésre ítéltek pénteken Nagy-Britanniában két romániai férfit, amiért megkéseltek Londonban egy perzsa nyelvű hírcsatornának dolgozó iráni újságírót.
Az ukrán fél közölte Bukaresttel, hogy a konstancai kikötőben június 5-én történt incidens egy elszigetelt eset volt, amelyet nagy valószínűséggel az orosz elektronikai hadviselés okozott – tájékoztatott pénteken a védelmi minisztérium.
A bogár akár tömeges kőrispusztulást is okozhat, ezért fokozott ellenőrzést rendeltek el Magyarországon.
Július 1-jétől érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.
Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
szóljon hozzá!