Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kormány újabb intézkedéstervezete árt az állami és önkormányzati beruházások kivitelezésének – hívta fel a figyelmet szerdán Cseke Attila volt fejlesztési miniszter, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője.
2024. március 06., 13:572024. március 06., 13:57
2024. március 06., 13:582024. március 06., 13:58
Cseke Attila elmondta, hogy a kormány módosítani készül a közbeszerzési törvényt, de
Bármely olyan intézkedés, amely a beruházásokat gátolja, az ország gazdaságára negatívan hat, csődre ítéli a kis- és középvállalkozásokat, de a nagyvállalatoknak is gondot okoz” – idézte Csekét az RMDSZ közleménye.
A volt fejlesztési miniszter rámutatott, amikor az RMDSZ vezette a fejlesztési tárcát, Románia megoldotta az építkezési alapanyagok drágulása által okozott gondot.
A kormány mostani tervezete szerint erre csak akkor kerülhet sor, ha eleve így írja elő a közbeszerzési folyamat és a szerződés. Cseke szerint ez azt jelenti, hogy
Például, ha az önkormányzatnak nem sikerül minden engedélyt a becsült idő alatt beszerezni, vagy a kisajátítási folyamat hosszabb ideig tart – egyikről sem az építő cég tehet –, akkor
– magyarázta.
Cseke Attila hangsúlyozta, hogy az állam célja az kell hogy legyen, hogy
„Az árigazítás jelenleg a hatóságok beavatkozása nélkül, automatikusan megtörténik, ez egy működő rendszer, amellyel végre pozitív példát mutattunk Európának, és amelyet más országok is átvettek Romániától” – szögezte le.
Hozzátette, több ezer beruházást mentett meg ez a mechanizmus, csak a fejlesztési minisztérium által lebonyolítottak közül 6328-at az alatt a két év alatt, amíg az RMDSZ vezette a tárcát.
A fejlődésre, a gazdaságot serkentő intézkedésekre továbbra is szükség van, nem engedhetjük meg magunknak, hogy ezt ne folytassuk. Az RMDSZ azt kéri, hogy a kormány ne léptesse hatályba a javasolt káros intézkedéseket” – zárta nyilatkozatát az RMDSZ-es szenátor.
Semmilyen béke nem lehetséges igazi fegyvermentesítés nélkül, a népek védelem iránti igénye ne változzon általános fegyverkezési versennyé – fogalmazott Ferenc pápa húsvétvasárnapi üzenetében.
Oroszország egyoldalúan ideiglenes tűzszünetet hirdetett Ukrajnában április 19-től április 21-ig, a döntést Vlagyimir Putyin orosz elnök jelentette be. A Kreml bízik benne, hogy Kijev is betartja a megállapodást.
Mesebeli tájon mesebeli kastély: a Holt-Tisza partján épült tiszadobi Andrássy-kastély a magyarországi historizáló építészet egyik legimpozánsabb műemlék épülete.
Két hét leforgása alatt két fiatal rezidens orvos halt meg Moldvában; mindketten a gasztroenterológiai osztályon teljesítettek ügyeletet, egyikük a iași -i Sf. Spiridon kórházban, a másik Bârladon.
89 éves korában, limai családi házában elhunyt korunk egyik legnagyobb írója, a Nobel-díjas Mario Vargas Llosa. A halálhírt fia, Álvaro Vargas Llosa tette közzé.
Ferenc pápa megjelent a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi mise végén, és áldott nagyhetet kívánt a jelen lévő több mint húszezres tömegnek.
A spanyol hatóságok állítása szerint Romániában hoztak létre egy olyan emberkereskedelemmel foglalkozó „logisztikai központot”, ahol elrejtették a marokkóiakat, mielőtt Spanyolországba vitték volna őket.
Rendkívül ritka eseményt filmeztek le Ausztrália partjainál: öt gyilkosbálna-család együttes erővel támadt rá egy kék bálnára. Az esetről készült képeket és felvételt a Naturaliste Charters Whale Watching bálnaleső Facebook-oldalán tették közzé.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos tanácsa megbízta a párt főtitkárságát és választási kampányának vezetőjét az Elena Lasconi pártelnök népszerűsítésére kötött szerződések felbontásával – jelentette be Ionuț Moșteanu.
A környezetvédelmi miniszter bejelentette a medvék elleni beavatkozásra vonatkozó jogszabályok módosítását. „Javasolni fogom, hogy a polgármesterek szabadon dönthessenek az általuk helyesnek ítélt módon” – jelentette be.
szóljon hozzá!