
Képünk illusztráció
Fotó: Balázs Attila/MTI
Az elvégzett tesztek csaknem kilenc százaléka lett pozitív a hétfői adatok szerint, az egy nap alatt regisztrált fertőzöttek száma kétezerhez közelít.
2021. szeptember 13., 15:002021. szeptember 13., 15:00
Az elmúlt huszonnégy órában 1849 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 22 032 teszt feldolgozása nyomán.
Az új esetekkel 1 122 653-ra nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Az adatok szerint gyógyultnak 1 065 989 személyt nyilvánítottak. Hétfőig összesen 9,27 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 2,71 millió antigén-gyorstesztet végeztek, a fertőzöttségi arány 8,4 százalékos.
Az elmúlt huszonnégy órában 46, koronavírussal diagnosztizált személy – 28 férfi és 18 nő – haláláról érkezett jelentés, velük 35 036-ra emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 633 személyt kezelnek országszerte.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,27;
Maros megyében 0,45;
Kovászna megyében 0,17 ezrelék.
Az ukrán fél közölte Bukaresttel, hogy a konstancai kikötőben június 5-én történt incidens egy elszigetelt eset volt, amelyet nagy valószínűséggel az orosz elektronikai hadviselés okozott – tájékoztatott pénteken a védelmi minisztérium.
A bogár akár tömeges kőrispusztulást is okozhat, ezért fokozott ellenőrzést rendeltek el Magyarországon.
Július 1-jétől érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.
Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
szóljon hozzá!