A Romániai Turisztikai Cégek Szövetségének (FPTR) adatai szerint több mint 86 000 állampolgár töltötte a május elsejét romániai üdülőtelepeken, és csak 11 000 utazott külföldre. A turisták közel hatmillió eurót költöttek.
2010. május 03., 11:432010. május 03., 11:43
A hazai célpontot választó turisták nagy része (35 000) a tengerpartra utazott, 43 százalékkal haladták meg a szállodatulajdonosok várakozásait.
„Ebben az évben 20 000 szálláshelyet készítettünk elő a turisták számára, de a kereslet jóval meghaladta a kínálatot. Utolsó pillanatban több szállodát megnyitottak, a tengerpartra érkező turisták száma meghaladta a 35 000-et” – tájékoztat a FPTR.
A Prahova-völgyében a szálláshelyek 90 százaléka telt meg, más hegyvidéki üdülőkben 70–80 százalékban foglaltak. A faluturizmus lehetőségeivel 18 500 turista élt, a hagyományos régiókban 100 százalékos volt a szálláshelyek foglaltsága, továbbá 2000 turista töltötte a Duna-deltában a május elsejét. Körülbelül 13 000 turista a gyógyfürdőket választotta.
A külföldre utazó román turisták közül a legtöbben, 9000-en Bulgáriát választották, ezt követi Görögország (800), Törökország (300), Ausztria Béccsel (150), Anglia Londonnal (150) és Magyarország (100).
„Az elmúlt évhez képest, most jóval visszafogottabb ajánlattal rendelkeztünk, mivel május elseje szombatra esett és kevesebb volt a szabadnap. Éppen ezért a legnagyobb érdeklődés a szomszédos Bulgáriát övezte” – derül ki a közleményből.
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket rongált meg és egyéb anyagi károkat is okozott a szerdai vihar Kézdivásárhelyen – olvasható Szilveszter Szabolcs alpolgármester bejegyzésében.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak – jelentette be Cseke Attila.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A romániaiak több mint kétharmada szerint nőtt az utóbbi időben a nők elleni családon belüli erőszakos esetek száma – derül ki az INSCOP Research friss felméréséből.
Súlyos közlekedési baleset történt szerda délután Szászrégenben, a Beresztelke felé vezető útszakaszon. Egy súlyos, életveszélyes állapotban levő és két könnyebben sérült személyt szállítottak kórházba.
Elrendelte a legfőbb ügyészség Horațiu Potra vagyonának a zár alá vételét. A zsoldosvezért folytatólagosan elkövetett adócsalással, sikkasztással és pénzmosással gyanúsítják ebben az ügyben.
Narancssárga és sárga kódú árvízriasztást adott ki szerdán az Országos Hidrológiai Intézet, az érintett Hargita megyei területeken árhullámokra, heves vízlefolyásra és vízszintemelkedésre kell számítani.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak összesen 106 sürgősségi bevetésen kellett helytállniuk. Közúti balesetekhez, tizenegy tűzesethez, kidőlt fák eltávolításához riasztották őket.