Fotó: Untold/Facebook
A rendőrség és a csendőrség 11 írásos figyelmeztetést és 41 bírságot rótt ki az Untold fesztivál harmadik napján, összesen 14 935 lej értékben – tájékoztat a Kolozs megyei csendőrség vasárnapi közleménye.
2017. augusztus 06., 14:542017. augusztus 06., 14:54
A rendfenntartók 12 esetben bűncselekmény elkövetése miatt léptek közbe. A nyomozás minden esetben ügyészségi felügyelettel zajlik. Összesen 487 személy szorult a fesztivál helyszínére telepített orvosi ellátó központok segítségére, 15 személyt kórházba szállítottak.
A rendfenntartók azt ajánlják azoknak, akik ezután érkeznek a fesztiválra, hogy gondosan ügyeljenek értéktárgyaikra, kerüljék a konfliktushelyzeteket, ne válaszoljanak provokációkra, ne fogyasszanak túlzott mennyiségű alkoholt, ne használjanak tiltott szereket és ne habozzanak a rendfenntartók segítségét kérni, ha a helyzet megkívánja, vagy bűncselekmény szemtanúi voltak.
A szervezők szerint a fesztivál első napján 76 000, a másodikon 82 000 személy vett részt, a négy nap alatt összesen mintegy 300 000 vendégre számítanak. Az esemény vasárnap este ér véget.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni – jelentette be csütörtökön este a vatikáni palota pápai erkélyéről Dominique Mamberti protodiakónus.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
Ismét fekete füst szállt fel a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt, vagyis második körben sem sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!