
Fotó: Iochom Zsolt
A csíkszeredai Székelyföld Galériában nyílt tárlata hétfőn este Vetró Bodoni Barnabás kézdivásárhelyi képzőművésznek.
2011. június 07., 09:552011. június 07., 09:55
2011. június 07., 13:562011. június 07., 13:56
A tárlatot Fekete Vince nyitotta meg
A performanszairól elhíresült Vetró Bodoni Barnabás (Baji) kiállítását Fekete Vince, a Székelyföld folyóirat szerkesztője nyitotta meg, aki ugyancsak az udvarterek városából való. Köszöntőjében kihangsúlyozta, hogy a jelenlegi tárlat Hargita és Kovászna megyék barátkozásának eredménye, és a Székelyföld Napok égisze alatt került megrendezésre. A kiállított alkotások ceruzarajzok az Önarckép vízmolekulában című sorozatból, valamint cím nélküli számítógépes grafikák. Fekete Vince a Másvilág című prózáját olvasta fel, reflektálva Vetró Bodoni Barnabás egyik alkotására, az „Isten háta mögött Kézdi”-re.
Vetró Bodoni Barnabás ceruzarajzai
Jogerőssé vált az a bírósági végzés, amely hatályon kívül helyezte a tusnádfürdői önkormányzat azon határozatát, amellyel a város kisajátította a Csukás-tó területét. A városvezetés eleget tesz ennek, de a kisajátítás újraindítására készül.
Nem lehet kizárni, hogy megváltozhat a csíkszeredai Octavian Goga sétány, de akár a főgimnázium neve is, mert törvény tiltja, hogy a fasiszta propagandával kapcsolatba hozható személyekről köztereket, intézményeket nevezzenek el.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A tavalyi megszorítások után idén is csak mértékkel biztosítják a finanszírozást a csíkszentkirályi tanuszoda folyamatban levő építésére, így várhatóan lassú lesz az előrehaladás. Ha minden jól megy, legalább félig elkészülhet a beruházás.
Az átlagosnál is jobban megviselte a Csíkszereda peremterületein levő makadámutakat a szigorúbb téli időjárás. Az ideiglenes sürgősségi beavatkozáshoz keresik a megoldást, de nagyobb javítás csak a több hónap múlva lehetséges.
A medvék által oly gyakran látogatott Tusnádfürdőn állították fel a turistalátványosságnak szánt, négy méter magas medveszobrot. Az impozáns fémalkotást szerdán avatták fel.
Jelenleg nem lehet módosítani az adók mértékén – tudomásul vette a csíkszeredai képviselő-testület keddi azonnali ülésén a pénzügyminisztérium hivatalos levelét.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A Bolojan-kormányhoz fordul petícióban a csíkszeredai városvezetés, hogy még az országos költségvetés elfogadása előtt hozzon jogszabályt az adócsökkentésre. Az ügyben elindították az aláírásgyűjtést.
Begyűjtötték a lakossági észrevételeket, fel is dolgozták annak érdekében, hogy a csíkszeredai városi tömegközlekedés járműveinek végleges menetrendjét kialakítsák. Ezt várhatóan március elején vezetik be.
szóljon hozzá!