Pünkösdi gyalogos zarándoklat Székelyudvarhelyről

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Május 21–23. között kerül sor a hagyományos, szervezett gyalogos zarándoklatra, amelyre a székelyudvarhelyieken kívül a környékbeliek és külföldiek is csatlakoznak. Botár Gábor plébános, a gyalogos csoport lelkivezetője tájékoztatta a Székelyhon.ro-t az idei tudnivalókról.

Molnár Melinda

2010. május 18., 18:202010. május 18., 18:20

•  Fotó: Kristó Róbert Galéria

Fotó: Kristó Róbert

A zarándoklat nyitott minden korosztály és felekezet számára. Egyetlen feltétel, hogy a résztvevő bekapcsolódjék az imádságba, éneklésbe, és lelkileg is érezze: nem kirándulás vagy kalandtúra, hanem vallásos lelkületű, fegyelmezett, vidám együttlét. A szervezők kérik, vigyenek magukkal: élelmet 3 napra, réteges öltözéket, kalapot, sapkát, esőkabátot, hálózsákot, izolírt, sátrat (akinek szükséges). Az útra indulók viseljenek láthatósági mellényt és kényelmes túracipőt.

Péntek reggel 6 órakor gyülekező a Kis Szent Teréz-plébániatemplomnál, a felcímkézett csomagokat felrakják a teherautóra. Célszerű kétfelé csomagolni, a kisebbe az útra szükséges élelmiszer, ivóvíz kerüljön. Az indító, közös szentmise 7 órakor kezdődik. 8 órakor felsorakoznak a templom előtt és indulnak. Az időjárás miatt valószínű, hogy végig a főuton haladnak. A kereszteknél megállnak, imádkoznak és tisztelegnek. Kisebb megállók után kb. déli 1 órakor érkeznek Homoródfürdőre, ahol egyórás ebédszünetet tartanak, majd továbbindulnak. Este 7 óra körül érkeznek a Lenkúthoz (Kalibáskő után 3 km-re), ahol a lövétei gazdák csűreiben, szénában lesz az éjszakai szállás. Ott átvehetők a tehergépkocsiról a csomagok.

Este autóbusszal visszatérhetnek Székelyudvarhelyre mindazok, akik otthonaikban töltenék az éjszakát. Az autóbusz szombat hajnalban 4 órakor vissza is szállítja a Hargita-tetői hármas kereszthez, ahonnan 5 órakor indul tovább a csoport. Az utolsó hosszabb megállási pont az Anna-panzió, ahonnan 7 órakor indulnak tovább. A Szék útnál találkoznak a Székelyudvarhelyről nem gyalogososan érkezettekkel. Együtt énekelve vonulnak a kegyhelyre, és a számukra kijelölt szakaszban vesznek részt a búcsús szentmisén. A szentmise végén megbeszélik a találkozás időpontját a Márton Áron Gimnáziumnál a gyalogosok számára.

Akik a gyaloglást választják, csatlakoznak az autóbuszokhoz, járművekhez. A visszatérő gyalogosok szombat estig eljutnak a lenkúti szálláshoz, ahol éjszakáznak.

Vasárnap reggel 7 órakor közös meleg reggeli, amelyet jótevők biztosítanak. Utána az összes zarándok nagy csomagjait elhelyezik a tehergépkocsin. Indulás 9 órakor, és 13 óra körül pihenő, valamint étkezés Homoródfürdőn. Majd zászló alatt énekelve, imádkozva 18 óra körül érkezik a zarándokcsoport Székelyudvarhelyre.

A gyalogos zarándoklat pünkösdvasárnap 18.30 órától ifjúsági szentmisével fejeződik be a Kis Szent Teréz-plébániatemplomban.

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 11., vasárnap

Májusi hó a Madarasi Hargitán

Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.

Májusi hó a Madarasi Hargitán
Májusi hó a Madarasi Hargitán
2025. május 11., vasárnap

Májusi hó a Madarasi Hargitán

2025. május 11., vasárnap

Több év alatt épül meg a bögözi futballpálya öltözője

Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.

Több év alatt épül meg a bögözi futballpálya öltözője
2025. május 10., szombat

Elárasztják az alsósófalvi rétet a parajdi sóbánya megmentése érdekében – videóval

Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.

Elárasztják az alsósófalvi rétet a parajdi sóbánya megmentése érdekében – videóval
2025. május 10., szombat

Közösség, kultúra és jövőépítés a székelyudvarhelyi Rotary Club jótékonysági báljának középpontjában

A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.

Közösség, kultúra és jövőépítés a székelyudvarhelyi Rotary Club jótékonysági báljának középpontjában
2025. május 09., péntek

Csak a patakmeder lebetonozásával menthető a sóbánya

Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.

Csak a patakmeder lebetonozásával menthető a sóbánya
2025. május 08., csütörtök

Veszélyhelyzetet hirdettek a parajdi sóbányánál, dolgoznak a vízszivárgás hosszú távú megakadályozásán

A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.

Veszélyhelyzetet hirdettek a parajdi sóbányánál, dolgoznak a vízszivárgás hosszú távú megakadályozásán
2025. május 08., csütörtök

Évről évre többe kerülne a székelyudvarhelyi közvécé felújítása

Jelentős beavatkozásokra van szükség a székelyudvarhelyi városközpontban lévő közvécé felújítására, és bár a projekt dokumentációja készül, a kivitelezés költsége is növekszik az évek alatt.

Évről évre többe kerülne a székelyudvarhelyi közvécé felújítása
2025. május 07., szerda

Még idén városi víz folyhat az árvátfalvi csapokból

Hamarosan elkezdődhet az Árvátfalvát és a Felsőboldogfalva keleti részét érintő ivóvízhálózat kiépítése. A munkálatok során a székelyudvarhelyi rendszerre csatlakoztatják a háztartásokat. A tervek szerint még idén lezárul a megvalósítás.

Még idén városi víz folyhat az árvátfalvi csapokból
2025. május 07., szerda

Országos döntőhöz érkezett a Kányádi Sándor-versmondóverseny

A „Fától fáig, verstől versig” Kányádi Sándor-versmondóverseny megyei szakaszáról hatvan diák jutott tovább az országos döntőbe, amelyet május 9–11. között rendeznek meg Nagygalambfalván, a Feleki Miklós Művelődési Házban.

Országos döntőhöz érkezett a Kányádi Sándor-versmondóverseny
2025. május 06., kedd

Lacikonyhás mulatsággal nyitják az idényt a Dungó-fürdőnél

Hagyományteremtő szándékkal szezonnyitó ünnepséget szerveznek vasárnap a homoródkarácsonyfalvi Dungó-feredőnél.

Lacikonyhás mulatsággal nyitják az idényt a Dungó-fürdőnél