Pedawoodi csillagok az UFF színpadán

A gólyabál-szezon második eseményeként Pedawoodi show-ra invitált a Benedek Elek Pedagógiai Líceum diákserege. A rendezvény értelemszerűen késett, az UFF-teremben a nevetéstől melegedtünk ki.

Kovács Eszter

2011. október 16., 20:292011. október 16., 20:29

2011. október 16., 20:422011. október 16., 20:42

Tekintse meg a kapcsolódó képgalériát!

Kapunyitás után szűk másfél órával kezdődött a Benedek Elek Pedagógiai Líceum elmés Pedawood címre keresztelt gólyabálja: az est tematikájának választott filmes világ a gólyavetélkedőkből is visszaköszönt. Szűcs-Olcsváry Gellért, az est mókamestere és életmentője ismertette a zsűri tagjait – Jakab Annamária tanárnő, Derzsi Anita volt gólyakirálynő, Réti Zsolt fodrász, Ábrahám Viola tanárnő, illetve Lukács István igazgató –, majd énekelve és táncolva gólyasorba igazodott a kilencedikesek. Pál Andrea végzős diák vezetésével, fél lábon állva és egymás fülét fogva fogadták meg a rendszeres „mokkaórára járást”, azt, hogy a tanáraik idegeire mennek, és legalább kilenc igazolatlan hiányzást begyűjtenek.

A négy próbából álló gólyavetélkedőn való parádézást hét bátor, és nem utolsó sorban színkoordinált pár vállalta be: a pirosak, a barnák (akik mellékesen kékkockásban voltak), a sötétlilák, a narancssárgák, a „rózaszínek”, a kékek és a világos lilák. Első próbaként négy-négy filmcím belefoglalásával mutatkoztak be a párok, csupán nevüket felejtvén el megemlíteni. Az első megmérettetés lejártával a ceremóniamester közönségkérdésekkel borzolta a hallgatóság idegeit.

Második próbaként a pároknak azon lufikat kellett megkeresni a közönség soraiban, melyek ruházatuk színével megegyezett (értsd: a kékkockás barnáknak az arany színűre kellet ráharapni). A csapatoknak öt-öt ernyedt lufit kellett megtalálni, melyekből az első négy egy-egy, az ötödik, hollywoodi színész nevét tartalmazó öt pontot ért.

A 12. osztályos lányok a Moulin Rouge-t idézve vették át a színpadot, s míg kocsányon ült a nézők szeme, a zsűri megtizedelte a csapatok létszámát: hétből csak négy mehetett tovább. Újabb közönségkérdés következett, majd a sötétlilák, narancssárgák, barnák, illetve rózsaszínek folytathatták a versenyt. A harmadik próba kapcsán kiderült, hogy a talicskában állva, vagy talicskát állva nem ugyanazt jelenti, a pároknak ugyanis utóbbi képtelen helyzetben kellett kvíz kérdésekre válaszolgatni. Mikor a kézen álló fiúk a próbát már nagyon utálták – és Szűcs-Olcsváry Gellért már nagyon élvezte –, következhetett a negyedik megmérettetés. A gólyapároknak ismert filmekből kiragadott jeleneteket kellett szinkronizálni, a pedás vetélkedőknek ez még akkor is sikerült, mikor a jelenetben látott színészek éppen nem is beszéltek.

Két önkéntes kornyikálta Ákos Ilyenek voltunk-ját, majd Csender Anett, a kilencedikesek frissen felfedezett „gyöngyszeme” szórakoztatta a közönséget, míg zsűrinéni és zsűribácsi döntött. 84 ponttal rózsaszínék lettek a harmadikok, míg sötétlilák 94 ponttal körözték le őket. Az est győztesei a barna/kékkockások, Mihálykó Szilvia és Vas Tamás lett. Az újonnan beavatott gólyák DJ Messinóra rázták tovább a rongyot.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. június 16., kedd

Több száz fiatalt vonna be új programjába az SZKA

Nemzetközi pályázati támogatást nyert a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA ). A féléves program a fenntarthatóság, az egészségmegőrzés és a fiatalok jövőbeli készségeinek fejlesztésére összpontosít.

Több száz fiatalt vonna be új programjába az SZKA
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Nem állt le az oktatás a leomlott vakolatrész miatt a székelyudvarhelyi iskolában

Két diák tartózkodott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium azon osztálytermében, amelyikben hétfőn reggel levált egy része a mennyezetnek. Szerencsére senki sem sérült meg, az oktatás helyszínét pedig átszervezték.

Nem állt le az oktatás a leomlott vakolatrész miatt a székelyudvarhelyi iskolában
2026. június 15., hétfő

Leomlott a vakolat egy tanteremben a székelyudvarhelyi református kollégiumban

Lezártak két tantermet a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban, miután hétfőn reggel leszakadt egy mennyezeti vakolatrész. Az eset idején két diák tartózkodott a teremben, de senki sem sérült meg.

Leomlott a vakolat egy tanteremben a székelyudvarhelyi református kollégiumban
2026. június 14., vasárnap

Július végéig megújul a székelykeresztúri múzeum

A ponyva és az állványok mögött zajlik a székelykeresztúri Molnár István Múzeum energetikai felújítása; a belső festések egy részét saját forrásból kell megoldja az önkormányzat. A megpályázott projektet július végén kell lezárják.

Július végéig megújul a székelykeresztúri múzeum
Hirdetés
2026. június 13., szombat

Részegen vezetett, lebukott az oroszhegyi sofőr

Saját falujában állították meg a rendőrök azt az oroszhegyi sofőrt, aki erősen ittas állapotban ült a kormány mögé pénteken koradélután.

Részegen vezetett, lebukott az oroszhegyi sofőr
2026. június 11., csütörtök

Elpusztult egy medve Sikaszóban, amelyet korábban elgázolhattak

Sérült medve miatt érkezett riasztás Sikaszóba, ám a nagyvad elpusztult, amire a törvény által előírt bizottság helyszínre ért. Az állatot napokkal korábban üthette el egy autó.

Elpusztult egy medve Sikaszóban, amelyet korábban elgázolhattak
2026. június 11., csütörtök

Egész napos mozizásra várják az érdeklődőket Szentegyházán

Egész napos filmünneppel várják a mozirajongókat június 17-én Szentegyházán. A Vándormozi négy magyar alkotást vetít le, a belépés ingyenes.

Egész napos mozizásra várják az érdeklődőket Szentegyházán
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Kezdődik a strandszezon Parajdon

Megnyitja kapuit a parajdi sós strand pénteken, a nyitónapon minden érdeklődő ingyenesen látogathatja a létesítményt.

Kezdődik a strandszezon Parajdon
Kezdődik a strandszezon Parajdon
2026. június 11., csütörtök

Kezdődik a strandszezon Parajdon

2026. június 10., szerda

A kilövés után pár nappal ismét medvére figyelmeztetnek

Újabb Ro-Alert figyelmeztetést kaptak kedd este a székelyvarságiak medve jelenléte miatt. Mindez alig két nappal azután történt, hogy egy emberre veszélyessé vált nagyvadat kilőttek a településen.

A kilövés után pár nappal ismét medvére figyelmeztetnek
2026. június 09., kedd

Több mint három kilogramm vízipipadohányt foglaltak le Hargita megyében

Házkutatásokat tartottak kedden Hargita megyében a Jupiter-hadművelet részeként a rendőrség gazdasági nyomozói. Több mint három kilogramm törvénytelenül értékesített vízipipadohányt foglaltak le.

Több mint három kilogramm vízipipadohányt foglaltak le Hargita megyében
Hirdetés