
Fotó: Iochom Zsolt
Szentmisével kezdődött hétfőn reggel saz október 3–7. között zajló iskolanapok rendezvénysorozatának programja a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnáziumban.
2011. október 03., 16:232011. október 03., 16:23
2011. október 03., 21:382011. október 03., 21:38
Az iskolanapok programját Csíki Emese igazgatóhelyettes ismertette
A reggeli szentmisét követően az aradi vértanúkról emlékezett meg az iskolaközösség, majd Tamás Levente iskolaigazgató hivatalosan is megnyitotta az iskolanapokat. A héten zajló rendezvényeket Csíki Emese igazgatóhelyettes ismertette. Hétfőn délután román-magyar fordítói versenyre várták az iskola diákjait, kedden 10.30-13.30 között játékos délelőttöt tartanak a legkisebb évfolyamosoknak. 16 órától Denglish Sport néven angol-német csapatversenyen mérhetik össze tudásukat a tanulók. Szerdán 13.30-kor nyílik kiállítás a Képeslapot Csíkszeredának! című fotópályázatra beküldött pályaművekből. Délután a humán és a reál beállítottságú diák is talál magának programot: 16 órától természettudományos vetélkedő, valamint Isten kezében címet viselő városi szintű szavalóverseny veszi kezdetét. Csütörtökön az iskola diáktanácsának szervezésében tölthetnek el egy izgalmas és versenyekben bővelkedő napot a tanulók Csíksomlyón, este pedig buliba várják a fiatalokat.
Október 7-én, pénteken Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya ünnepén, az iskola kápolnájának búcsúján 7.30-10.30 között szentségimádást tartanak, majd délben kezdődik a búcsús szentmise a kollégium kápolnatermében. Az idei iskolanapok zárómomentumaként díjazzák a versenyek nyerteseit.
Tűz ütött ki csütörtökön egy gazdasági melléképületben Kászonaltízen. A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a tüzet feltehetően villámcsapás okozta.
Hetedik kiadásához érkezik a Csíkszentkirályi Roncsderbi, amely idén is látványos futamokkal, izgalmas döntőkkel és a közönség egyik nagy kedvencével, a rodeóval várja az érdeklődőket hétvégén.
Európai uniós, a Központi Régió Program biztosította támogatással végzik el Csíkszeredában a városszéli Hajnal, Akác és Gyár utcák felújítását. Mivel a várható finanszírozások mellé nem kis önrésszel kell társulni, hitelfelvételre lesz szükség.
Noha a csatószegi új vasúti híd már a helyére került, az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon a vágányzár az eredeti határidőig, szeptember 16-ig biztosan tart. Addig továbbra is autóbuszok szállítják az utasokat Csíkszereda és Újtusnád között.
Életének 77. évében elhunyt Major Ágoston, Guszti bácsi, a csíkszeredai sportélet meghatározó alakja. A labdarúgóedző 38 éven át foglalkozott gyerekekkel, több száz csíki fiatal labdarúgó nevelésében vett részt.
Megemlékezést tartanak szerdán, augusztus 26-án az úzvölgyi katonai temetőben – tájékoztatott Csíkszentmárton Község Polgármesteri Hivatala.
Közel két éve működnek Csíkszeredában a digitális hulladékgyűjtőpontok. Noha a szelektív hulladékgyűjtés terén vannak kedvező tapasztalatok, a rendszer működésével továbbra sem elégedett a városvezetés, és a rongálások is aggasztók.
Elkezdődhet jövő héten a csíkszentmártoni korai fejlesztő és rehabilitációs központ teljes felújítása. A 60,7 millió lejes beruházás során nemcsak az épületegyüttest korszerűsítik, hanem új rehabilitációs szolgáltatásokat is kialakítanak.
Átmeneti vagy időszakos vízellátási szünetre kell számítani Csíkszeredában több utcában is kedden, javítási munkálatok miatt.
Egyre nehezebb megélni Hargitafürdőn, hiszen munkahelyek szűntek meg, vállalkozások zártak be, a turizmus pedig túlzottan a téli idényre épül. A településen már keresik a kapaszkodókat a nagy sítervektől a négy évszakos turizmusig.
szóljon hozzá!