
Fotó: Molnár-Székely Emőke
Telt ház várta X-Faktor döntőseit kedden Sepsiszentgyörgyön. A rajongók már órákkal a kezdés előtt a Szabó Kati Sportcsarnok előtt tolongtak, az összes jegyet már elővételben elkapkodták.
2011. március 02., 11:362011. március 02., 11:36
2011. március 02., 12:402011. március 02., 12:40
Az eredetileg meghirdetett felállás kissé változott, ugyanis Wolf Kati betegség miatt nem tudott Erdélybe utazni, helyette Shodeinde Dorka egészíti ki a turné alatt a csapatot, amelynek tagja Vastag Csaba, Vastag Tamás, Takács Nikolas, Janicsák Veca és Király L. Norbi.
Elsőként Vastag Csaba, az X-Faktor nyertese lépett színpadra, majd sorban mindenki egy-egy számot adott elő. Ezután előadónként kb. 30 perc jutott mindannyiuknak. A rajongók őrjöngtek kedvenceikért, és volt pár zeneszám, amit a közönség különösen átélt, például a Janicsák Veca előadásában elhangzott Most múlik pontosan, vagy a Vastag Csaba énekelte It`s My Life című dalt.
Az este nem ért véget a koncerttel, ugyanis 150 rajongó részt vehetett a közönségtalálkozón, amelyen lehetőség nyílt az autogramgyűjtésre és a közös fénykép készítésére.
Az X-Faktor döntősei sajtótájékoztatón számoltak be eddigi tapasztalataikról, így kiderült, hogy Király L. Norbi és Vastag Tomi első alkalommal jár Erdélyben, és nagyon tetszik nekik minálunk. A döntősök egyetértettek abban, hogy a fogadtatás és közönség nyitottsága kellemes meglepetésként érte őket. Megtudtuk azt is, a tehetségkutató műsor lejárta óta az előadók már saját lemezen, illetve koncerten gondolkodnak, Takács Nikolas azonban hozzátette, ők még nem sztárok, csupán híressé vált emberek, akik lehetőséget kaptak a bizonyításra.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 32 éves zágoni férfit, aki alkoholos befolyásoltság alatt súlyosan bántalmazta 20 éves élettársát. A nő sérülései 25 napos orvosi ellátást igényelnek.
Szociális szolgáltatások finanszírozásáról, iskolai felszerelések átadásáról döntött Kovászna Megye Tanácsa január 22-én. Folyamatban van az új tüdőkórház engedélyeztetése is, épületét és berendezéseit csütörtökön adták át hivatalosan a megyei kórháznak.
A magyar kultúra napján Háromszék is ünnepelt: a megye könyvtárában felcsendült a nemzeti himnusz, valamint díjjal tüntették ki a térség két kiemelkedő képzőművészét. A díszes eseményen negyven közművelődési szakember is oklevélben részesült.
Az év első ülését tartotta csütörtökön Kézdivásárhely önkormányzati képviselő-testülete, és ezen újra vitát szült a drasztikusan megemelt adók kérdése. Tüntetni is készülnek.
A vonatkozó törvény adta keretek között a legalacsonyabb szintre csökkentik Sepsiszentgyörgyön a helyi adókat – jelentette be a város polgármestere csütörtökön. A márciusra tervezett népszavazásról pedig lemondanak.
Hajnali beavatkozásra riasztották a tűzoltókat a Kovászna megyei Miklósvárra, ahol egy lakóház tetőszerkezete kapott lángra.
Idén is kiosztja a 2013-ban alapított Háromszék kultúrájáért díjakat Kovászna Megye Tanácsa és a és Kovászna Megyei Művelődési Központ. A magyar kultúra napja alkalmából ezúttal két képzőművész részesül elismerésben.
Előzetes letartóztatásba került az a Hunyad megyei férfi, aki megszegte a távoltartási végzést Kovászna megyében. A férfi november óta elektronikus megfigyelés alatt állt, miután megfenyegette Háromszéken élő volt élettársát, hogy rágyújtja a házát.
Fontos bejelentés hangzott el a keddi sepsiszentgyörgyi lakossági fórumon: márciusban népszavazással dönthetnek a lakók arról, hogy milyen város adópolitikáját szeretnék követni.
Kézdivásárhelyen is elérhető lesz a helyi önkormányzat és a Diakónia Alapítvány által közösen működtetett Gondosóra program, amelynek használói szükség esetén egyetlen gombnyomással segítséget kérhetnek az éjjel-nappal elérhető diszpécserszolgálaton.
szóljon hozzá!