
Fotó: Boda L. Gergely
A segesvári polgármesteri hivatal egy napig érvényes házasságot „ajánl” azoknak, akik a szerelmesek napját a középkori várban töltik.
2010. február 07., 18:162010. február 07., 18:16
2010. február 07., 18:232010. február 07., 18:23
Fotó: Boda L. Gergely
A városháza ötlete nem új keletű, hiszen Maros megyében és országszerte több rendezvényszervező próbálta már ily módon vonzani a fiatal szerelmes párokat. A segesvári várat egyébként téli időszakban is sok turista keresi fel, így számukra is vonzó lehet az egynapos próbaházasság lehetősége. A középkori létesítményben működik egy mennyasszonyi ruha kölcsönző is, így a leenedő házaspárok, akár oda is benézhetnek.
Az érdeklődők a városháza honlapján közzétett jelentkezési lapot kell kitöltsék február 10-éig, illetve bejelentkezhetnek a 0265 – 779 779-es telefonszámon, vagy a következő e-mail címen: public@sighisoara.org.ro.
Az ünnepséget február 14-én, vasárnap délután tartják, a jelentkezők nem hivatalos házasságlevelet is kapnak. Tavaly Segesváron 250, míg Marosvásárhelyen 1100 pár fogadott örök hűséget egymásnak.
Vélhetően idén ősszel használatba vehető lesz a súlyos égési sérülteket kezelő marosvásárhelyi központ – közölte vasárnap este Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Bár a nagyszabású külföldi reklámkampány elindítása még várat magára, a belföldi piacon továbbra is aktív Maros megye. Jövő héten a Bukarestben megnyíló országos turisztikai vásáron keresik a választ arra, mire vágynak leginkább a bukaresti látogatók.
Egy országos kutatás szerint az óvodákban is gyakori a kiközösítés és a szóbeli bántás, de ha figyelünk a jelekre, akkor itt még könnyebben lehet kezelni ezeket a helyzeteket. A gyerekek érzelmeinek kifejezését pedig egy lila maci is segíti.
Január utolsó két hetében mintegy hatezer diák vette igénybe a marosvásárhelyi iskolabuszokat, melyek célja, hogy minél több diák önállóan jusson el a tanintézetbe, és a szülők ne autóval szállítsák őket.
Szállodát, lakóépületeket, kereskedelmi egységeket, műhelyeket hoznának létre az egykori marosvásárhelyi fotópapírgyárban és annak környékén. A csaknem hatvan méter magas épület jó állapotban van, átalakítása az egész lakónegyedre hatással lenne.
Átadták csütörtökön a Maros Megyei Katasztrófavédelemnek azt a 30 000 literes ivóvíz-szállító tartálykocsit, amit Marosvásárhely városa vásárolt meg helyi költségvetésből, és a tűzoltóság rendelkezésére bocsátotta.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara február 14-én, szombaton 19 órától mutatja be a Stúdió Színházban az Aranysárkány című előadást Vidovszky György rendezésében.
Értesítés nélkül kimaradó járatok, várakozó utasok: ez a mérlege a tömegközlekedési feszültségnek Maros megyében. Míg a peremtelepülési járatok olcsóbbak, a korábbi magánszolgáltatók egy része váratlan járatritkításokkal válaszolt a kieső bevételre.
Alig másfél óra alatt 52 szabálysértési bírságot szabtak ki sofőrökre a rendőrök Marosvásárhelyen egy átfogó ellenőrzés alkalmával csütörtökön. Több jogosítványt és forgalmi engedélyt is bevontak, ugyanakkor autókat is lefoglaltak.
Az alvásra fókuszál a marosvásárhelyi Szent Balázs Alapítvány idei multidiszciplináris konferenciája, amely az alvás-ébrenlét aktualitásait mutatja be magyar nyelven, neves hazai és külföldi előadók közreműködésével február 20–22. között.
szóljon hozzá!