
Fotó: Henning János
Országos szintű street bike és trial versenyre került sor a Szent György Napok keretében. Az ügyességi versenyre több fiatal is benevezett, akik már évek óta űzik ezt a sportot.
2010. április 25., 09:552010. április 25., 09:55
2010. április 26., 13:192010. április 26., 13:19
Fotó: Henning János
Az eredetileg BMX-esek számára meghirdetett megmérettetés street bike versennyé alakult, mert utcai bringások is beneveztek – mondta el a szervező, Orbán Barra Gábor. A versenyen összesen 29-en vettek részt, 18-an a street bike és 11-en a trial kategóriában.
Ez utóbbiak számára kissebb nehézséget okozott az éjszakai eső, mert nedvessé, csúszóssá vált a pálya. A fiúkat azonban a sérülésveszély sem tántorította el tervüktől, és akrobatikus mutatványokkal kápráztatták el a közönséget.
A street bike kategóriában első helyezést ért el a csíkszeredai Demián Barnabás, második a sepsiszentgyörgyi Bajka Tibor, míg harmadik a brassói Ghias Radu Catalin lett. A trialosoknál a legjobbnak a megyeszékhelyi Orbán Barra Gábor bizonyult, második helyezést ért el a bukaresti Alexandru Gabriel, a harmadik a brassói Nicorescu Andrei lett. Mindannyain a Jacko Sport üzlet által felajánlott ajándékcsomagot kaptak.
Ünnepi műsorral fűzte össze a 2025-ös esztendő utolsó soros ülését Kovászna Megye Tanácsa. A Székely Nemzeti Múzeumban tartott tanácsülésen több fontos döntés született, emellett külön figyelmet szenteltek az idei év kiemelt szereplőinek: a gyerekeknek.
Bemutatják Jánó Mihály legújabb kötetét a kézdivásárhelyi Kosztándi Művészeti Galériában pénteken, 19 órától.
A sepsiszentgyörgyi kisKÖDMÖN együttes bemutatja különleges adventi műsorát egyedi népies hangszerelésben, több székelyföldi városban is, a karácsonyt megelőző napokban.
A sportlétesítmény alapozási munkálatait pár hónap múlva befejezik, nemsokára látványosabb szakaszba ér az építkezés. Sepsiszentgyörgy új jégcsarnoka stratégiai beruházásnak számít, építését nem veszélyeztetik a megszorítások.
Tűz ütött ki egy családi gazdaság csűrjében a Kovászna megyei Dobollón csütörtök hajnalban, nem sokkal 4 óra után. A lángokkal órákon át küzdöttek a tűzoltók.
Több mint 1500 óvodás és kisiskolás vett részt a Sepsi Metropolisz Övezet idén először meghirdetett Kiskertész programjában, és egyesek sikerélményekkel, szép terméssel is büszkélkedhetnek. Jövőre még izgalmasabban folytatódik a program.
A téli hideg beköszöntével az állatok jóllétére is jobban oda kellene figyelni: van ugyan, akinek ez magától értetődő, de olyan is akad, akit a törvény erejével kell rábírni.
Megszavazta a szenátus azt a törvénytervezetet, amely havi egy fizetett szabadnapot biztosítana az endometriózissal küzdő nőknek. A fogamzóképes korú nők 10–15 százaléka küzd a betegséggel, amely rendkívül fájdalmas, ráadásul meddőséget is okozhat.
Elindította a Tessék mondani! kampány és a Városjárás akció keretében felmerült kisebb, helyi problémák egy részének megoldását az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezete. Eddig 68 érdeklődőt fogadtak a meghallgatásokon.
A háromszéki vízszolgáltató elérhetővé tette a mesterséges intelligencia által támogatott telefonközpontját, amellyel leegyszerűsödik a vízóra aktuális állásának jelentése. A szolgáltatás a 0373 814 814-es számon érhető el – tájékoztatott a Hydrokov.