Fotó: Boda L. Gergely
Szöktető kerékpárosok, száguldozó görkorcsolyázók és deszkások – akik eddig ki voltak tiltva a parkokból, azoknak most versenyt szerveznek az Ifjúság Napján Marosvásárhelyen. A Maros Megyei Ifjúsági Igazgatóság ugyanis nem koncertekkel, hanem különböző szabadidős tevékenységekkel szeretné megfogni a fiatalokat május 2-án.
2010. április 29., 13:082010. április 29., 13:08
Fotó: Boda L. Gergely
Aki a gyökereit keresné annak, hogy miért van május 2-án az ifjúság napja, az tegyen le erről. Ez csak szűkebb országunkban van így: az egykori serdülők napját alakították át ifjúság napjává még 2004-ben. Idén is majd\' minden városban megünneplik. Marosvásárhelyen a Somos-tetőre és a Mihai Eminescu parkba várják az ifjúságot az Ifjúság Napján.
A Maros Megyei Ifjúsági Igazgatóság vezetője, Kakassy Blanka elmondta, jó két éve rájöttek arra, hogy a szokásos koncertekkel, zenei programokkal már nem tudják megfogni annyira a fiatalokat. „Rengeteg koncertre tudnak járni a fiatalok, így mi olyasmit szervezünk, amiből hiány van” – magyarázza Kakkassy Blanka, hogy miért tértek át az extrém sportversenyek támogatására. A bemutatókat, megmérettetéseket ugyanis olyan érdeklődés övezi, amit koncertekkel nem tudnának elérni.
Az idei Ifjúság Napja annyiban változott, hogy most nem kaptak pénzt az esemény megszervezésére. „Szerencsére Marosvásárhelyen a civil élet már annyira működik, hogy az ő segítségükkel pénz nélkül is megtudjuk szervezni. Nagyon sok sport- és ifjúsági szervezet besegít a szervezésbe” – teszi hozzá az igazgató.
Az egész napos program vasárnap a Somos-tetőn kezdődik. A Master Ski & Bike egyesület szervezésében igazi kerékpáros majálist szerveznek, Cross Country versenyen pedig még díjat nyerni is lehet. 14.30-tól pedig a mozgás szerelmesei futóversenyen vehetnek részt. A program a Mihai Eminescu Ifjúsági Ház előtti parkban a skateboard versennyel folytatódik, ahol a deszkások és a görkorisok is szabad száguldási jogot kapnak. A verseny 16-tól 20 óráig tart majd.
A 31. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár egy különleges, írócsaládokkal közös vacsorával indít, ahol a Keményekkel és a Závadákkal beszélgethetünk irodalomról és alkotásról. De rajtuk kívül még számos íróval és költővel is találkozhatunk itt.
A belvárosi mélygarázs megépítéséhez szükséges telek átvételéről szavaztak kedden a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők. Úgy tűnik, ez volt az utolsó akadály, így végre nekifoghatnak a munkálatoknak.
Hétvégén kezdődik a téli szezon a Maros Műjégpályán, ahol az első közkorcsolyával és a Kori Suli újraindulásával várják a jég szerelmeseit.
Rövidzárlat okozott tüzet egy marosvásárhelyi bevásárlóközpont harmadik emeletén, ahol sűrű füst keletkezett, húsz személyt ki kellett menekíteni az épületből.
Tizedik alkalommal szervezik meg a Tökfesztivált október 10. és 12. között Szovátán, ahol színes programok, koncertek és családi események várják a látogatókat.
Nyelvünkben, zenénkben, szívünkben összetartozunk mottóval szervezték meg a Felső-Maros menti települések fesztiválját, amely a Sodrásban nevet viseli. A hivatalos megnyitó pénteken volt, a szórakoztató programok szombaton és vasárnap zajlanak.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter pénteken bejelentette, hogy újabb három központtal bővítik ki a ritka betegségek szakértői központjainak hálózatát (CEBR). Az egyik ilyen központ Marosvásárhelyen fok működni.
Személygépkocsi ütközött neki egy villanyoszlopnak Dicsőszentmártonnál – közölte a Maros megyei tűzoltóság sajtószolgálata.
Párt kapott a leopárd és több színes madárral gazdagodott a Marosvásárhelyi Állatkert állatállománya – olvasható az intézmény közösségi oldalán.
Épületromok között és erdei terepen is gyakoroltak a Hargita, Kovászna és Maros megyei hegyimentők kutyás egységei egy kétnapos tréningen.