
Fotó: Iochom Zsolt
Szerdán délelőtt került sor annak a 4,7 kilométeres turistaösvénynek az átadására, amely Csíkszenttamás polgármesteri hivatalától indulva érinti a településhez tartozó fő látnivalókat.
2011. szeptember 07., 20:252011. szeptember 07., 20:25
2011. december 20., 19:122011. december 20., 19:12
Borboly Csaba tanácselnök és Márk Tibor polgármester az átadási ünnepségen
A frissen elkészült turistaösvény átadási ünnepségén jelen volt Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, Márk Tibor polgármester, Kedves Róbert alpolgármester mellett számos helybeli is. A Csíkszenttamásért Egyesület kezdeményezésére és Csíkszenttamás község önkormányzatának, illetve Hargita Megye Tanácsának támogatásával elkészült turistaösvény célja a település és annak környékének a bemutatása, természetvédelemre való nevelés, az iskolai tananyag kiegészítése, a természetjárás népszerűsítése és a turistaforgalom fellendítése. A polgármesti hivataltól induló ösvény hossza 4700 méter, és érinti a helyi templomot, a Csonkatornyot, a Feneketlen-tavat, a Szent Anna-kápolnát és a Sándor kúriát.
A helybeliek is szép számban kilátogattak az eseményre
Márk Tibor polgármester bemutatta a turistaösvényt és annak állomásait, amely nagy lépést jelent a település turisztikai életében. A turistaösvény térségi fontosságát hangsúlyozta beszédében Kedves Róbert alpolgármester, a Csíkszenttamásért Egyesület elnöke. Borboly Csaba tanácselnök kiemelte: „Csak úgy tudunk gazdasági előnyt, munkahelyeket kovácsolni messze földön híres látványosságainkból, ha képesek vagyunk több időre itt tartani látogatóinkat, és a helyi termékeket, a helyi vendéglátást promováljuk”. A most elkészült turistaösvény olyan vonzerővel bírhat, amely a községbe csalogatja, és több időre le is köti az idelátogatókat – véli a tanácselnök. Végül Tamás Márton római katolikus plébános kérte Isten áldását a turistaösvényre.
Hetedik kiadásához érkezik a Csíkszentkirályi Roncsderbi, amely idén is látványos futamokkal, izgalmas döntőkkel és a közönség egyik nagy kedvencével, a rodeóval várja az érdeklődőket hétvégén.
Európai uniós, a Központi Régió Program biztosította támogatással végzik el Csíkszeredában a városszéli Hajnal, Akác és Gyár utcák felújítását. Mivel a várható finanszírozások mellé nem kis önrésszel kell társulni, hitelfelvételre lesz szükség.
Noha a csatószegi új vasúti híd már a helyére került, az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon a vágányzár az eredeti határidőig, szeptember 16-ig biztosan tart. Addig továbbra is autóbuszok szállítják az utasokat Csíkszereda és Újtusnád között.
Életének 77. évében elhunyt Major Ágoston, Guszti bácsi, a csíkszeredai sportélet meghatározó alakja. A labdarúgóedző 38 éven át foglalkozott gyerekekkel, több száz csíki fiatal labdarúgó nevelésében vett részt.
Megemlékezést tartanak szerdán, augusztus 26-án az úzvölgyi katonai temetőben – tájékoztatott Csíkszentmárton Község Polgármesteri Hivatala.
Közel két éve működnek Csíkszeredában a digitális hulladékgyűjtőpontok. Noha a szelektív hulladékgyűjtés terén vannak kedvező tapasztalatok, a rendszer működésével továbbra sem elégedett a városvezetés, és a rongálások is aggasztók.
Elkezdődhet jövő héten a csíkszentmártoni korai fejlesztő és rehabilitációs központ teljes felújítása. A 60,7 millió lejes beruházás során nemcsak az épületegyüttest korszerűsítik, hanem új rehabilitációs szolgáltatásokat is kialakítanak.
Átmeneti vagy időszakos vízellátási szünetre kell számítani Csíkszeredában több utcában is kedden, javítási munkálatok miatt.
Egyre nehezebb megélni Hargitafürdőn, hiszen munkahelyek szűntek meg, vállalkozások zártak be, a turizmus pedig túlzottan a téli idényre épül. A településen már keresik a kapaszkodókat a nagy sítervektől a négy évszakos turizmusig.
Elfogadták Csíkszereda városközpontjának védett övezeti rendezési tervét, amely szűkíti a védett központi övezetet, több helyen lazítja az építkezési előírásokat, és a tömbháznegyedek esetében is csökkentheti a bürokráciát.
szóljon hozzá!