Nem tudjuk megváltoztatni a családok életét, de vannak olyan esetek, amikor csak az általunk adottakból kerül ki az ünnepi asztalra való – fogalmazott Lázárfalván hétfő délután tett látogatásunk során Kelemen Eleonóra, a Gyulafehérvári Caritas közkapcsolatokért felelős személye. A segélyszervezet a napokban osztja ki azokat az élelmiszercsomagokat, amelyeket az Egymillió csillag kampány keretében összegyűlt adományokból vásároltak.
2011. december 12., 17:562011. december 12., 17:56
2011. december 12., 18:402011. december 12., 18:40
Bálint Márta (jobbról) szerint Ferencz Virág nagyon várta már az idei szeretetcsomagot
Virág néni többször kapott már szeretetcsomagot, idén is nagyon várta az ajándékot – tolmácsolta a 89 esztendős Ferencz Virág nehezen érthető mondatait Bálint Márta. A Caritas szociális munkása nyolc éve rendszeresen látogatja az egyedül élő idős asszonyt, azt is mondhatni, lassan családtagnak számít.
Meleg kis szobába lépve találjuk otthon az ágyban fekvő idős nénit. Házigazdánk nincs egyedül, éppen Homorodkarácsonyfalván élő lánya van nála látogatóban. Utóbbitól tudjuk meg, Virág néninek négy gyereke született, közülük három van életben, egyikőjük Lázárfalván lakik, tulajdonképpen ő viseli gondját édesanyjuknak. „Nem volt ágyhoz kötött beteg, ám nemrég elesett, megütötte a derekát, így most nem nagyon tud felkelni” - tájékoztatnak Virág néni állapotáról. Így a háztáji munkát sem tudja elvégezni, jól jön neki a segítség a fia, illetve a Caritas munkatársa részéről. Időközben előkerül a kis szeretetcsomag, az idős asszony arca ragyog a boldogságtól, mikor annak tartalmát vizsgálja. Ha nehezen is tudja formálni a szavakat, de megköszöni a kis figyelmességet, melyből bizonyára az ünnepi asztalra is jut valami.
„Hatvanöt személyt ápolunk Csíkkozmás községben, ebből ötnek juttattunk az élelmiszercsomagból” – tudtuk meg Bálint Mártától. Hozzátette, az alapélelmiszerekből és némi édességből álló ajándékokat minden esetben olyan családoknak szánták, akik esetében úgy értékelték, valóban szükség van erre.
Mint arról Kelemen Eleonóra beszámolt, a csíki régióban összesen 167 élelmiszercsomagot osztanak szét a napokban. „Nem tudunk csodát tenni, nem változtatjuk meg a családok életét. De vannak olyan esetek, ahol csak az általunk adottakból jut az ünnepi asztalra” – vonta le a következtetést.
Korábban írtunk arról, az ország harminckét településen november 12-én délután egyszerre gyúltak ki az együttérzés lángjai, a romániai Caritas-szervezetek által kezdeményezett, Egymillió csillag a szegényekért mottójú szolidaritási akció keretében. Csíkszeredában és Karcfalván is több százan fordultak meg az esemény néhány órája alatt, összesen 5500 lejt hagyva a kihelyezett perselyekben.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!