Magyar nyelvű szentmisét mutatott be és fiatalokat bérmált szombaton Bukarestben, a Minden Kegyelmek Édesanyjának nevét viselő Barátok templomában Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek.
Csíksomlyón, a Kissomlyó utca 13 szám alatt láttak medvét szombat este, amiről Ro-Alert üzenetben értesítették a lakosságot.
Demeter Szilárd: A valahol szabadsága című könyvét mutatták be szombaton délután a kilencedik Csíkszeredai Könyvvásáron.
Kiállítótermeket, szálláshelyeket és kávézót is szeretnének kialakítani a székelykeresztúri Gyárfás-kúriában a nyáron elkezdődő restaurálás során. A tervek szerint 19. századi állapotába állítják vissza az épületet a korabeli leírások alapján.
Az erőnk a közösségekben van és ezt megéreztük Szászrégenben is, amikor négy évvel ezelőtt a kisebbségben lévő közösség tagja lett a város polgármestere – hangzott el szombaton este a Nincs mese! megmondóest szászrégeni kiadásán.
Egy anyamedve és három bocsa miatt riasztotta az oroszhegyieket a Ro-Alert rendszer szombaton este hét óra körül – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Ünnepi műsorral nyitották meg a gelencei emlékházat szombaton. A faluközösség apraját-nagyját megmozgató rendezvényen történelmi visszatekintéssel, néptáncelőadással és gyermekfoglalkozásokkal avatták fel az újonnan berendezett Héjja-házat és udvarát.
Lezárultak a Marosvásárhelyi Művészeti Főgimnázium épületének felújítási munkálatai. Szombaton be is mutatták a sajtó munkatársainak a hárommillió lejes beruházásból megújult épületet, amelyben több mint 900 diák tanul.
Közel három, fegyházban töltött év után, 2021. július 19-én térhetett haza a terrorizmus vádjában elítélt felső-háromszéki Beke István és Szőcs Zoltán. Beke István változatlanul érzi a hatalom „törődését.”
Medvét észleltek a lakók pénteken éjjel Farkaslakán, akik a 112-es segélyhívószámon jelentették az esetet – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Különleges égi jelenségnek lehettünk tanúi péntek este, ugyanis egy geomágneses vihar következtében (amit napszél okoz), sarki fényt lehetett látni nálunk is.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Több mint egy hónap telt el azóta, hogy Erdővidéken két családot is szörnyű veszteség: a 23 éves, nehéz múlttal rendelkező Vásárhelyi Jób Barna és testvére vargyas-szorosi háza, és a bibarcfalvi, egy gyermekes Trinfa család háza is porig égett.
Nem volt szerencséje az időjárással azoknak a vándorméhészeknek, akik elutaztak a déli országrészekbe, a legkorábban virágzó akácos területekre, így már csak a kései akácvirágzásban reménykedhetnek. Valószínűleg nem az idei lesz a legjobb akácméz szezon.
Telt házzal ünnepelte meg Sepsiszentgyörgyön a Diakónia Keresztyén Alapítvány Idősgondozó Szolgálata az Ápolók nemzetközi napját.
Vádat emelt a Kovászna megyei ügyészség két előzetes letartóztatásban levő férfi és két bírósági felügyelet alatt álló nő ellen, akiket pénzmosással, uzsorázással és zsarolással vádolnak – számolt be pénteki közleményében a vádhatóság.
Végéhez közelednek a munkálatok, így nemsokára a lakók is rácsatlakozhatnak a Kézdivásárhelyhez tartozó falvakban lefektetett gázvezetékre. Az önkormányzat találkozóra hívja az érintetteket május 15-én, szerdán a nyujtódi kultúrotthonban.
Baráti hangulatú megnyitón mutatták be pénteken este Marosvásárhelyen a városi kampányközpontot, ahol Soós Zoltán független polgármesterjelölt, a város jelenlegi vezetője és Kovács Mihály Levente, a vásárhelyi RMDSZ elnöke köszöntötte az egybegyűlteket.
Látványosan haladt az elmúlt egy hónapban a kivitelező a 137-es megyei út felújításával: egyebek mellett hidakat bontottak el, ugyanakkor több helyszínen kiszélesítették az utat. A fejlesztések miatt azonban lassan halad a forgalom.