
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A világháborús harcok alatt fel nem robbant, és az elmúlt nyolc hónapban előkerült lőszereket semmisítettek meg Tusnádon a Hargita és Brassó megyei tűzoltóság tűzszerészei csütörtökön.
2024. október 10., 16:012024. október 10., 16:01
A művelet során a pirotechnikai szakemberek több gránátot, töltényt és lőszert semmisítettek meg, az akcióhoz 4,5 kg TNT-t és három gyújtószerkezetet használtak fel. A Hargita megyei tűzoltóság közleményében kiemeli, a bevetést maximális biztonsági feltételek mellett hajtották végre.
Idén ez volt a második ellenőrzött megsemmisítő akció, az első hasonló februárban volt.
A tűzoltóság felhívja a figyelmet arra, hogy a korrózió előrehaladott állapota ellenére a katonai konfliktusokból visszamaradt, fel nem robbant lőszerek még mindig aktívak lehetnek, és mozgatásuk tragédiát okozhat. Ezeket nem szabad megérinteni, megütni vagy mozgatni, tilos ócskavasként értékesíteni. Semlegesítésüket, megsemmisítésüket kizárólag pirotechnikai szakemberek végezhetik, akik erre megfelelő képesítéssel rendelkeznek. Amennyiben tehát valaki ilyen lőszerre bukkan, törvényi kötelessége értesíteni róla a hatóságokat, például a 112-n.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
szóljon hozzá!