
Fotó: Gyerő József /Facebook
Ismét pezsegni fog Kovászna hétvégén: a 26. városnapok számtalan rendezvénye remélhetően sokakat kihoz a terekre, bevisz az előadótermekbe szórakozni, művelődni.
2025. szeptember 02., 19:262025. szeptember 02., 19:26
A háromnapos rendezvény a megszokott struktúra szerint zajlik:
Gyerő József polgármester elmondta, úgy gondolja, a tavalyival azonos nagyságrendű összegből, amelyben bőven benne van a turistáktól bevételezett idegenforgalmi adó is, sikerült egy műfaji és nemzetiségi szempontból kiegyensúlyozott műsort összeállítani. Tekintettel a nehéz gazdasági helyzetre nem akartak rálicitálni a korábbi költségekre, de a költségvetéshez még hozzászámítható a területfoglalásból, illetve a támogatásokból származó bevétel is.
A pénteki fellépők között találjuk a Narcotic Sound együttest és a sepsiszentgyörgyi HarMonyt, szombaton a mulatós műfaj képviselői (Kaczor Feri, Kaly és Kali Roland) valamint Ioana Ignat és Rácz Gergő áll színpadra, vasárnapra maradnak a nagy népszerűségnek örvendő Theo Rose és a Nox együttes, majd tűzijáték zárja a városnapokat.
A városnapok adják a keretét annak is, hogy az idén arany- és gyémántlakodalmukat ünnepelő házaspárokat köszöntse a közösség, illetve kiosszák a Tiszta udvar, rendes ház pályázat nyerteseinek járó díjakat is.
Nyilván lehetetlen, hogy mindig mindenkinek egyforma mértékben elnyerje tetszését a fellépők sora, de az elégedetlenkedőknek magyarázattal is szolgált a polgármester: az utóbbi években a rockegyüttesek elkötelezett hallgatósága láthatóan megcsappant (igaz, ebben része lehetett annak is, hogy a városnapok és a sepsiszentgyörgyi Tabakó fesztivál egy időben zajlott), ezért most eltérően a megszokottól nincs a pénteki műsorban rockkoncert.
Egyébként általánosan jellemző, hogy a magyarországi előadók honoráriuma nagyon megugrott, a meghívottak presztízse azonban nem vonható kétségbe – szögezte le Gyerő József.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
szóljon hozzá!