A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal január negyedikétől módosította a városi műjégpálya belépőinek árait.
2010. január 05., 14:492010. január 05., 14:49
2010. január 05., 16:362010. január 05., 16:36
Gyerekeknek öt éves korig nem kell belépőt fizetni, tizennégy éves korig pedig a belépti díj ára 4 lej, míg a felnőttek 5 lejt kell befizessenek alkalmanként. A vakációt követően, az iskolaidő alatt délután 5 és este 8 között látogatható a korcsolyapálya.
Szeptember 4–5. között ismét benépesül Székelyudvarhely népzene- és néptánckedvelőkkel: az idei Erdélyi Táncháztalálkozó középpontjában Kallós Zoltán, kétszeres Kossuth-díjas erdélyi magyar néprajzkutató, népzenegyűjtő és pedagógus öröksége áll.
Idén is változatos programokkal várja a látogatókat augusztus 28. és 30. között a 24. Farkaslaki Szenes Napok a Kalonda-tetőn.
Újabb korszerű, minimálisan invazív sebészeti beavatkozást hajtottak végre sikeresen a Székelyudvarhelyi Városi Kórházban.
Sikerült ártalmatlanná tenni azt a medvét, amelyik rátámadt egy jószágait legeltető férfire Homoródszentmárton és Recsenyéd közötti tisztáson csütörtök délután.
Emberre támadt a medve Homoródszentmárton és Recsenyéd között csütörtök délután.
Csúszhat a székelyudvarhelyi művelődési ház felújításának lezárása, mert a tervező egyelőre nem javította ki a hibás tűzvédelmi terveket. A város szerint emiatt akár hárommillió lejes pluszköltség is keletkezhet.
Gazdátlanul kószáló, a terményeket megdézsmáló lovak okoznak gondot Oklánd községben. Tavaly is előfordult hasonló eset, akkor befogták és Bákó megyébe szállíttatták a jószágokat – ha a helyzet nem javul, ez most sem lesz másképp.
Pszichoaktív anyag jelenlétét mutatta ki a drogteszt egy 38 éves sofőrnél, akit hétfő reggel ellenőriztek a 134-es megyei úton – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gyakrabban közlekednek a városi buszok csütörtökön a székelyudvarhelyi Szent István-napi ünnepség idején.
Mind László Szabolcs, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség korábbi vezetője, mind a sértett fél fellebbezett abban a perben, amelyben első fokon felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték Lászlót hivatalos személy által elkövetett visszaélés miatt.