
Kérdéses, hogy mire tudják használni az ismét kihasználatlanul álló létesítményt
Fotó: Veres Nándor
Egyelőre tartaléképületként, adott esetben pedig különböző civil szervezetek programjainak otthont adó felületként hasznosíthatja a nemrég bezárt Kossuth Lajos utcai oltóközpontot Csíkszeredában a Hargita megyei önkormányzat. A régi mentőszolgálat épületét ugyanis hiába ajánlotta fel a Hargita Megyei Katonai Központnak, ők ezt az ingatlant sem találták megfelelőnek.
2022. június 07., 16:032022. június 07., 16:03
Újra kiüresedett a Kossuth Lajos utcai ingatlan, ahol a koronavírus járvány ideje alatt korábban oltóközpont működött, és amelyet május elején zártak be. Az épület a Hargita megyei önkormányzathoz tartozik, ezért Borboly Csaba megyeitanács-elnöktől kérdeztük, hogy milyen terveik vannak a hasznosítására.
„Az épület rendeltetésének ügyében zajlik az egyeztetés. Idén remélhetőleg három nagy fejlesztés indul el a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályán, a Mikó-utcai járóbeteg-rendelőjében, valamint az új tüdőgyógyászati és fertőző betegségeket kezelő osztálynak helyt adó épületszárnyánál, így
– válaszolta Borboly.
Hozzátette, rövid távon kisebb programoknak is otthont adhat az ingatlan, például nyugdíjas klubok tevékenységére, vagy akár fiataloknak nyújtott szolgáltatásokra. „Igyekszünk működésben tartani, ha van erre partnerségi igény akár a civil szervezetek részéről is, közös programok lebonyolítására, hiszen az épületet a kollégáink rendbe tették az oltóközpont részére” – osztotta meg. Szerinte akár egyfajta belvárosi civil központként is működhetne ideiglenesen, amennyiben nem kell ehhez az épület rendeltetését módosítani, illetve annak függvényében, hogy a kórházi építkezések idejére mennyire van szükség az épületre.
– jegyezte meg.
A Kossuth Lajos utcai ingatlant korábban a megyei önkormányzat felajánlotta a Hargita Megyei Katonai Központnak, azonban újra visszautasították, azzal indokolva, hogy nem elég nagy, illetve hiányolták a zárt udvart és a parkolóhelyeket is. „Áprilisban egyeztettünk erről, közösen a városvezetéssel, azonban a katonaság nem fogadta el a város által felajánlott ingatlant sem. Úgyhogy patthelyzet alakult ki” – fogalmazott a megyei tanács elnöke. Hozzátéve, hogy
„Ezt a kérdést a kormány és a hadügyminisztérium kell megoldja, ahogyan megtették ezt más megyékben is, ez ügyben a várossal közös levelet írunk a miniszterelnöknek és a hadügyminiszternek” – mutatott rá Borboly.
Fotó: Veres Nándor
A katonai központ a csíkszeredai városháza északi szárnyában működik. A csíkszeredai önkormányzat 2011 decemberében döntött arról, hogy nem hosszabbítják meg a katonai központ bérleti szerződését, így próbálva rábírni őket a költözésre. Ingatlant számukra törvény szerint a megyei önkormányzat kell biztosítson, ezért több épületet is felajánlott számukra a megyei önkormányzat (például a Hargita Népe egykori Szentlélek utcai székhelyét kétszer is, vagy a megyeháza egyik emeletének szárnyát), de egyiket sem fogadták el.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!