
Fotó: Pinti Attila
A változás volt az egyik kulcskifejezése annak a beszámolónak, amelyet Korodi Attila csíkszeredai polgármester tartott pénteken, mandátumának első két évét értékelve. Mint összefoglalta, sok területen igyekeztek nyitni a különböző korosztályú városlakók, a gazdasági szereplők, befektetők felé, de a beruházások, fejlesztési tervek, támogatások, közösségi kezdeményezések vagy a rendezvények terén is számos újdonság történt.
2022. november 04., 20:252022. november 04., 20:25
A városvezető kitért arra, hogy október 27-én volt két éve a mandátum átvételének. Mint említette, jelenleg 235 millió lej értékben valósítank meg európai uniós projekteket, ehhez adódik még egy 37 millió keret, amelyet a Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) támogatott. Igyekeznek még legalább akkora összegre pályázni, mint amennyit most felhasználnak – jegyezte meg. Így 180 millió lej értékben pályáztak az Európai Unióhoz és a Norvég Alaphoz, 15 millió lej értékben pedig a Környezetvédelmi Alaphoz.
Az Anghel Saligny programtól 43 millió lejt nyertek útépítésre és felújításra, és elbírálás alatt van egy 25 millió lej értékű pályázat a szécsenyi, csibai és agyagfalvi gázhálózat kiépítésére – hangzott el.
– sorolta az újdonságokat.
Fotó: Pinti Attila
Korodi fontosnak nevezte, hogy a sportra és kultúrára, akárcsak az útkarbantartásra szánt összegek növekedtek, hogy 17 országos jelentőségű eseményt szervezett a város a turizmust is támogatva, ugyanakkor olyan városfejlesztési stratégia készült, amely 2030-ig meghatározza a városvezetést munkáját, és amely számon kérhető. Nyitott városházát hoztak létre, új kiadványt, új honlapot, megszólítva a különböző korosztályokat több közösségi felületen. A vállalkozóbarát város célkitűzés alapján csökkentették jelentősen a helyi iparűzési adót, terveznek egy olyan De minimis programot, amely adókedvezményt ad a beruházóknak, és előkészületben van az ipari inkubációs központ létrehozása is.
– vázolta a polgármester. Mint megtudtuk, bővül a védőnői hálózat, pályáztak a hargitafürdői iskola felújítására, a csíksomlyói volt községháza udvarán pedig új bölcsőde létrehozására. Iskolai fogorvosi rendelő kezdi meg működését a Segítő Mária Római Katolikus Gimnáziumban a város összes diákja számára, folyamatban van két iskolai tornaterem építése.
Fotó: Pinti Attila
A közvilágítási hálózat fejlesztése érdekében 7,5 millió lej értékű pályázata van a városnak a Környezetvédelmi Alapnál.
A Csíksomlyón tavaly történt tűzeset, amikor számos család maradt hajléktalan, elvezetett a mélyszegénységben élők felzárkóztatását célzó program elindításához, amelyhez minden pályázati lehetőséget kihasználnak – számolt be a városvezető. Kitért a csíkszeredai metropolisz-övezetre is, jelezve, a térségi együttműködés része a várost és környező községeket összekapcsoló tömegközlekedési rendszer kialakítása, ennek érdekében elektromos buszok beszerzésére pályáztak.
Úgy látja, a négy év alatt fontos végig vinni a nagy projekteket, és újakat beindítani, amelyeket majd folytatni lehet.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
4 hozzászólás