
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Új óvoda és bölcsőde épül Gyergyóditróban a fejlesztési minisztérium finanszírozásával – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es szaktárcavezető.
2023. május 19., 13:552023. május 19., 13:55
A bölcsődében játszótér és hálószoba lesz 12 kisgyermek számára, az új óvodában pedig három csoportot alakítanak ki,
Az épület környezetbarát lesz, napelemeket szerelnek fel rá, hogy a működéshez szükséges energia egy része megújuló erőforrásból származzon.
„Tudjuk, hogy Hargita megyében is gondot jelent a bölcsődei helyek száma, kevés állami tanintézmény van, ahol a gyerekek biztonságban fejlődhetnek, ameddig a szülők dolgoznak. Ezért új bölcsődét és óvodát építünk” – nyilatkozta Cseke Attila.
A beruházásra 12 millió lejt biztosít a fejlesztési minisztérium – tájékoztat az RMDSZ sajtóosztálya.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt büntetőeljárást indított Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester ellen. Az elöljárót 60 napra hatósági felügyelet alá helyezték.
Közösen kérte Románia és Szlovákia az Európai Bizottságtól a barnamedvék szigorú védelmi szabályainak felülvizsgálatát. A két ország szerint a növekvő állomány egyre nagyobb terhet ró a helyi közösségekre, a gazdákra és a közbiztonságra.
Keres még négy felnőttet a rendőrség Hargita megyében az idei eltűnéses esetek közül. Az év első öt hónapjában 32 bejelentést regisztráltak, a 11 eltűnt gyermeket mind megtalálták, a felnőttek közül azonban négyen továbbra sem kerültek elő.
Bár a marosvásárhelyi Víkendtelep hivatalos megnyitóját pénteken 17 órakor tartják, a strandolni vágyókat már reggel 9 órától fogadják.
CT-készüléket kapott a Szentegyházi Egészségügyi Központ, ami lehetőséget teremt a településen élőknek, hogy elvégeztessék ezeket a vizsgálatokat. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere valóra vált álomnak nevezte az orvosi eszköz beüzemelését.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
szóljon hozzá!