Hirdetés
Hirdetés

Új székhelyet kapott a székelyudvarhelyi Vöröskereszt

•  Fotó: Olti Angyalka

Fotó: Olti Angyalka

Ünnepélyes keretek között adták át a székelyudvarhelyi Vöröskereszt új székhelyét, amelyet a városháza biztosított a szervezet számára. A felújítást vállalkozói adományok és közösségi összefogás tette lehetővé.

Bencze Emese

2026. május 08., 16:042026. május 08., 16:04

A beruházáshoz az SZKA Fuss NEKI! programján keresztül is gyűjtöttek támogatást, amelyért az eseményen külön köszönetet mondtak. Az ünnepségen felszólalt dr. Ambrus József, a székelyudvarhelyi Vöröskereszt alelnöke, Muntyán Albert elnök, Zsigmond Éva igazgató, valamint Szakács-Paál István polgármester.

•  Fotó: Olti Angyalka Galéria

Fotó: Olti Angyalka

Dr. Ambrus József köszönetet mondott mindazoknak, akik az évek során támogatták a szervezet munkáját. Hangsúlyozta, hogy

a Vöröskereszt mögött mindig ott álltak azok az emberek és támogatók, akik segítették a közösségi ügyek megvalósítását.

Muntyán Albert arról beszélt, hogy négy évvel ezelőtt még elképzelni sem merték, hogy saját székhelyük lesz. Felidézte, hogy akkoriban még egy raktárhelyiségben működtek, majd a polgármesteri hivatalnak köszönhetően kapták meg a jelenlegi épületet, amely jelentős felújításra szorult. Mint mondta, a támogatók nélkül nem tudták volna megvalósítani a munkálatokat.

Idézet
Olyan volt ez, mint egy lánchíd építése: ha egyetlen láncszem hiányzik, nem lehet befejezni

– fogalmazott az elnök, aki szerint minden adomány egyben annak az elismerése is, hogy a Vöröskereszt munkája fontos a közösség számára.

Hirdetés

Zsigmond Éva igazgató beszédében kiemelte: egy épület önmagában még csak falakat jelent, valódi értelmét az adja, ha megtöltik élettel. Ezesetben az emberek, az önkéntesek és a közösségi tevékenységek adják meg.

Reményét fejezte ki, hogy a jövőben minél több önkéntes kapcsolódik majd be a szervezet munkájába.

Beszédében arra is emlékeztetett, hogy az eseményt a Vöröskereszt világnapján, május 8-án tartották.

•  Fotó: Olti Angyalka Galéria

Fotó: Olti Angyalka

Szakács-Paál István polgármester is köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak az új székhely kialakításához. Kiemelte dr. Ambrus József szerepét, aki szerinte ismét bebizonyította, hogy fontos közösségi ügyek mellé képes embereket és támogatókat állítani. A polgármester hangsúlyozta:

különösen értékes, hogy a nehéz gazdasági helyzet ellenére is akadtak olyan vállalkozók, akik támogatták a kezdeményezést.

Az esemény végén az egyházak képviselői megáldották az épületet. Az ünnepségen az elöljárók mellett jelen voltak a Vöröskereszt munkatársai, önkéntesei és támogatói is. A rendezvényen az is elhangzott, hogy

éppen tíz évvel ezelőtt, húsz év szünet után alakult újjá a Vöröskereszt székelyudvarhelyi szervezete,

erről akkor szintén beszámoltunk. Az ünnepélyen részt vettek a gyergyószentmiklósi vöröskereszt képviselői is, akik egy defibrillátort és egy személyi emelő csörlőt is átadtak székelyudvarhelyi kollégáiknak.

•  Fotó: Olti Angyalka Galéria

Fotó: Olti Angyalka

•  Fotó: Olti Angyalka Galéria

Fotó: Olti Angyalka

•  Fotó: Olti Angyalka Galéria

Fotó: Olti Angyalka

•  Fotó: Olti Angyalka Galéria

Fotó: Olti Angyalka

•  Fotó: Olti Angyalka Galéria

Fotó: Olti Angyalka

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
Hirdetés
2026. június 06., szombat

Hóban, esőben és sztyeppéken át, két hete úton

Két hete vágtott neki a Kaland a világ végére expedíciónak a székelyudvarhelyi Mihály Alpár és útitársa, a szatmárnémeti Bertici Attila, akiknek végső célja Mongólia. Már elérték Kazahsztánt, de az út neheze még hátravan.

Hóban, esőben és sztyeppéken át, két hete úton
2026. június 05., péntek

Mentőhelikoptert hívtak a Sikaszó közelében balesetet szenvedett biciklishez

Balesetet szenvedett egy kerékpáros Sikaszó közelében, a 138-as megyei úton péntek délután.

Mentőhelikoptert hívtak a Sikaszó közelében balesetet szenvedett biciklishez
2026. június 05., péntek

Nagyobb a baj az Orbán Balázs iskolánál, mint azt korábban sejtették

Teljes szerkezeti megerősítésre szorul a székelyudvarhelyi Orbán Balázs Általános Iskola épülete, a szakértői vélemény szerint ugyanis nemcsak az új munkálatokat nem bírja el, hanem jelenlegi állapotában is veszélyes. A felelősségre vonás sem marad el.

Nagyobb a baj az Orbán Balázs iskolánál, mint azt korábban sejtették
Hirdetés
2026. június 04., csütörtök

Több százan vettek részt az úrnapi búcsún Székelyudvarhelyen – videóval

Zsúfolásig megtelt a székelyudvarhelyi Márton Áron tér úrnapján. A Székelyudvarhelyi Főesperesi Kerület hagyományos búcsújára idén is számos udvarhelyszéki településről érkeztek keresztalják, hogy részt vegyenek az ünnepi szentmisén és körmeneten.

Több százan vettek részt az úrnapi búcsún Székelyudvarhelyen – videóval
2026. június 04., csütörtök

Kiállítással ünneplik a Nemzeti Összetartozás Napját Székelyudvarhelyen

Kiállítás nyílik a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Székelyudvarhelyen csütörtök délután.

Kiállítással ünneplik a Nemzeti Összetartozás Napját Székelyudvarhelyen
2026. június 04., csütörtök

Másképp közlekednek a városi buszok is a lezárások miatt Székelyudvarhelyen

Az úrnapi búcsú idején életbe lépő útlezárások miatt a városi buszjáratok közlekedésében átmeneti változásokra kell számítani Székelyudvarhelyen. Mutatjuk, mi változik.

Másképp közlekednek a városi buszok is a lezárások miatt Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. június 04., csütörtök

Délutáni szakrendeléseket indított a székelyudvarhelyi kórház

Bevezették a délutáni járóbeteg-szakrendeléseket a Székelyudvarhelyi Városi Kórház, így a páciensek munkaidő után is igénybe vehetnek bizonyos egészségügyi szolgáltatásokat.

Délutáni szakrendeléseket indított a székelyudvarhelyi kórház
2026. június 03., szerda

A Bagossy Brothers Company lesz az Udvarhely Napok kiemelt fellépője

Alig több mint három hét múlva kezdődik az Udvarhely Napok, melynek részleteiről tartott ma délelőtt sajtótájékoztató Szakács-Paál István polgármester, Simon Mária Tímea, a Művelődési Központ vezetője és Tornai Szilárd UIET-elnök.

A Bagossy Brothers Company lesz az Udvarhely Napok kiemelt fellépője
2026. június 03., szerda

Lezárják Székelyudvarhely központját az úrnapi búcsú idejére

Idén is megtartják az Úrnapi búcsút Székelyudvarhelyen, a szentmise csütörtök délelőtt 11 órától kezdődik a Márton Áron téren. Az esemény miatt már szerdától útlezárásokra kell számítani a városközpontban.

Lezárják Székelyudvarhely központját az úrnapi búcsú idejére
Hirdetés