Új szakaszokon haladnak a felújítási munkák Székelyudvarhelyen: az Orbán Balázs utca hétvégétől ismét járható, ugyanakkor a következő napokban a Tamási Áron és a Bethlen Gábor utcában is újabb lezárásokra kell számítani.
2025. augusztus 28., 15:032025. augusztus 28., 15:03
Fotó: László Ildikó
Új szakaszokon haladnak a felújítási munkák Székelyudvarhelyen: az Orbán Balázs utca hétvégétől ismét járható, ugyanakkor a következő napokban a Tamási Áron és a Bethlen Gábor utcában is újabb lezárásokra kell számítani.
2025. augusztus 28., 15:032025. augusztus 28., 15:03
Fontos előrelépés történt Székelyudvarhely útfelújítási munkálatai során: befejeződött az Orbán Balázs utca nagyobb szakaszának aszfaltozása, így
Fotó: László Ildikó
A kivitelező kopóréteggel is lefedte az utat, így az elmúlt hetekben fennakadást okozó késlekedés után a forgalom részben normalizálódhat. Ez azonban csak átmeneti könnyebbséget jelent, ugyanis a héten újabb lezárásokra kell számítani – jelentette be Szakács-Paál István polgármester közösségi oldalán.
Ezúttal a Tamási Áron utcában folytatják a felújítási munkálatokat: előbb a járdákat bontják, majd az úttest felújítása következik a legrosszabb állapotban lévő szakaszon. A polgármester kiemelte:
Fotó: László Ildikó
Ezzel párhuzamosan az Orbán Balázs utcában is folytatódik a munka: a várostábláig teljesen megújul az úttest, a járdák és az esővíz-elvezető rendszer is.
– fogalmazott a polgármester. Hozzátette, a héten a tízemeletes tömbháztól a Tamási Áron utcai kereszteződésig a forgalmi sávok felfestésére is sor kerül, ha az időjárás engedi.
Fotó: László Ildikó
A munkálatok nem állnak meg itt: a Bethlen Gábor utcában, a Kaufland nagyáruházi körforgalmától a tervek szerint idén
A polgármester szerint ez komoly kihívást jelent, de a kivitelezők vállalták a határidők tartását, és nagy létszámú csapatot vezényelnek a helyszínre.
Fotó: László Ildikó
Szakács-Paál István hangsúlyozta: a kivitelezők a Tamási Áron utcában is dolgoznak, a ferences templomtól a vasútig tartó szakasz jövő héten teljesen elkészül. Mint mondta, céljuk, hogy lépésről lépésre, de következetesen építsék újjá a várost.
A polgármester hozzátette, a felújítások során folyamatosan igyekeznek biztosítani a közlekedést, de a következő hetekben számítani kell torlódásokra és nehezebb haladásra.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Hosszú idő után újra iható a szejkefürdői forrás vize, ugyanis több hónapos munka eredményeként sikerült a szakembereknek feltárniuk a közelben lévő szennyező pontokat.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A székelyudvarhelyi Kristóf Rebeka és édesapja, Kristóf Béla is ott lesz a Csillag születik tehetségkutató december 21-i döntőjében – osztotta meg bejegyzésében az édesapa.
Egyebek mellett az árusok kérésének eleget téve, ismét a Patkóban szervezik meg a szerdán kezdődő székelyudvarhelyi karácsonyi vásárt, ahol nem lesz hiány kulturális műsorokból – jelentette be a városvezetés.
Igazgatónőjét gyászolja a székelyudvarhelyi Kipi-Kopi Napköziotthon. Fancsali Éva halálhírét december 15-én osztotta meg az intézmény.
Lemondott a Székelyudvarhelyért Párt egyik önkormányzati képviselője – jelentették be a testület soron kívüli ülésén, pénteken. A tanácsülésen ugyanakkor befoglalták a város költségvetésébe a BRD-hitel idei részletét.
Megkönnyebbüléssel fogadta a városvezetés a bíróság végleges döntését a Szejke-ügyben: Szakács-Paál István szerint a korábban emlegetett többmilliós teher helyett végül kezelhető nagyságrendű kárt szenvedett Székelyudvarhely.
Két férfi kórházi ellátásra szorult, miután csütörtök délután egy verekedésben szúrt sebeket kaptak Székelyudvarhelyen, a vonatállomás környékén.
A korábban említetthez viszonyítva jóval szerényebb összegű büntetőkamatot kell fizetnie Székelyudvarhely városának a szejkefürdői szennyvízhálózat építésével korábban megbízott cég számára a bíróság szerint. A cég nem tett le az igényről.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
szóljon hozzá!