
Fotó: Veres Nándor
Idén, a XXV. kiadását megért Hargita megyei farsangbúcsúztatót február 25-én Szentegyházán tartják. A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (ADI Harghita) partnerségben a Szentegyházi Turisztikai Információs Irodával három és hat napos programcsomagot állított össze hazai és külföldi turisták számára – számol be a megyei önkormányzat sajtóirodája.
2017. január 25., 16:362017. január 25., 16:36
„Azt szeretnénk elérni, hogy ne csak a szombati egész napos farsangbúcsúztatóra érkezzenek az érdeklődők, hanem már előtte és utána is töltsenek el pár napot a térségben, ismerjék meg értékeinket és hagyományainkat, ezáltal is növelve a vendégéjszakák számát” – fogalmazott Mezey Zsolt, a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás igazgatója.
A háromnapos program február 24-26. között, míg a hat napos program február 23-28. között várja a tartalmas kikapcsolódásra és szórakozásra vágyókat. A kínálatban gyalogos túrázás, traktoros szekerezés, farsangi bál szerepel.
„Vegyen részt egy székely téltemető farsangi mulatságon a Hargita lábánál fekvő Szentegyházán, ahol egész napos bolondos programokkal űzik el a telet a csíki, udvarhelyi, gyergyói hagyományőrző csoportok” – áll a magyar, román és angol nyelvű felhívásban, amelyet turisztikai és utazási irodáknak juttattak el, a közösségi hálózaton keresztül pedig a román vidékek lakosait is sikerült megszólítani.
Jelentkezni február 21-ig lehet a 0736-883 805 és a 0742-538 066-os telefonszámokon, vagy az info@adiharghita.ro és az office@visitvlahita.ro emailcímen. A részletes program elérhető a visitinharghita.ro honlapján.
Megbénította Székelyvarság több részét a szerdai vihar: fák dőltek ki, megszűnt az áramszolgáltatás, leállt a telefonhálózat és az internet, több tanyarész elszigetelődött, a településre vezető 138B megyei út egyik szakasza pedig járhatatlanná vált.
Több házkutatást tartottak Hargita megyében csempészet gyanúja miatt szerdán. A rendőrök pirotechnikai eszközöket foglaltak le, több tízezer lejes bírságot szabtak ki, és mintegy 35 tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot is találtak.
Hat év és számos bonyodalom után megépült az óvoda Homoródszentmártonban, ahol egy előkészítő osztály és egy napközis évfolyam is helyet kapott. Bár konyha nincs az épületben, az étkeztetésre is találtak megoldást.
Teljesen le lesz zárva a gépjárműforgalom elől július 16-án, csütörtökön 9 és 16 óra között a székelyudvarhelyi Iskola utca, munkálatok miatt.
Másodszor is kullancsirtást végeznek Székelyudvarhely több zöldövezetében. A munkálatok július 16-án, csütörtökön este kezdődnek, amennyiben az időjárás kedvez a beavatkozásnak.
Lezárják a 132-es megyei út egy szakaszát Szentegyházán a városnapok idején. A forgalom elterelésére több útvonalat is biztosítanak.
Több mint 9600 jelentkező vehet részt idén a pedagógusi véglegesítő vizsga írásbeli próbáján, amelyet kedden tartanak meg az erre kijelölt 42 vizsgaközpontban – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Valószínűleg egy több mint nyolcvanéves, azóta eltömítődött fúrásból szivároghatnak a gázok és a víz a Szejkefürdőn, amelyek már a felújításra váró mofettában is kárt tettek. Újabb szakembereket várnak a helyszínre a további elemzések elvégzéséhez.
Több százezer lejt különített el a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfőn az Orbán Balázs Általános Iskola szerkezeti megerősítésére, ugyanakkor az ivó- és szennyvízhálózat fejlesztésével kapcsolatban is fontos határozatot hoztak.
Hamarosan elkezdik a Sziget utcai háziorvosi rendelők energetikai felújítását Székelyudvarhelyen, a munkálatok idejére pedig a nemrég korszerűsített Villanytelep utcai régi fogászat épületébe költöztetik át a családorvosokat.
szóljon hozzá!