Óriási kár maradt a varsági tűz után

•  Fotó: Barabás Ákos

Fotó: Barabás Ákos

Tűz ütött ki Székelyvarságon hétfőn este egy helyi fafeldolgozó vállalat raktárában. A jókora anyagi veszteséggel járó tűzvész oka egyelőre nem egyértelmű.

Dósa Ildikó

2016. október 25., 14:522016. október 25., 14:52

A tűzesetről este negyed tízkor érkezett lakossági bejelentés – írják a Hargita megyei katasztrófavédelem sajtóközleményében. Mire a székelyudvarhelyi tűzoltóság két alakulata a helyszínre érkezett, a tűz átterjedt a raktár melletti száz négyzetméteres műhelyre, valamint egy szomszédos garázsra, egy másik faraktárra és egy csűrre. A tűzeset során leégett a műhely és a raktár, valamint a bennük tárolt négy elektromos motor, tönkrement ugyanakkor egy ATV, egy motorkerékpár, két személygépkocsi, egy elektromos fűnyíró, asztalosszerszámok, valamint három elektromos fűrész. A vállalkozás szomszédságában leégett egy húsz négyzetméter felületű garázs, egy tizenöt négyzetméteres faraktár, egy negyven négyzetméteres csűr, megsemmisült kétezer kilogramm széna, valamint egy elektromos fűrész. Ezáltal hozzávetőleg százezer lejt meghaladó anyagi kár keletkezett – tájékoztatnak a közleményben.

A megyei katasztrófavédelem tájékoztatója szerint a tüzet feltételezhetően egy meghibásodott elektromos vezeték miatt keletkezett rövidzárlat okozta. Az oltásban a varsági és zetelaki önkéntes tűzoltóság harminckilenc tagja, valamint húsz lakó segédkezett, ezáltal 190 ezer lej értékre becsült anyagi javakat sikerült megmenteni.

Nagy veszteségként értékelte a tűz pusztítását Borbély Gyula, a Küküllő fafeldolgozó kft. tulajdonosa, azonban meggyőződése, hogy sikerül talpra állniuk. Még nem tudták kideríteni, mi okozta pontosan a tűzesetet, azonban hallott már olyat, hogy a biztonsági kamerarendszer meghibásodása miatt tűz ütött ki, ezért gyanítja, náluk is ez történhetett. A leégett műhely és raktár, valamint a bennük tárolt javak nem voltak bebiztosítva, becslése szerint a vállalkozást 30–40 ezer eurós anyagi kár érte.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 17., péntek

Könyvtári érdekességeket mutat be Róth András Lajos

Róth András Lajos nyugalmazott könyvtárőr tart előadást április 21-én, kedden Székelyudvarhelyen.

Könyvtári érdekességeket mutat be Róth András Lajos
Hirdetés
2026. április 16., csütörtök

Jubilál a csendőrség: egyenruhában és civilben is együttműködve

Sporteseményekkel ünnepelt csütörtökön az idén 35 éves Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság székelyudvarhelyi egysége. A cél az volt, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat, és fejlesszék kapcsolataikat a többi hatósággal.

Jubilál a csendőrség: egyenruhában és civilben is együttműködve
2026. április 16., csütörtök

Székelylengyelfalván találkoznak az udvarhelyszéki egyházi kórusok hétvégén

Egyházi kórusok találkozóját szervezik meg Székelylengyelfalván: a székelyudvarhelyi főesperesi kerület kórusainak 26. találkozóján mintegy 430 résztvevő és 18 kórus lép fel április 18-án, szombaton.

Székelylengyelfalván találkoznak az udvarhelyszéki egyházi kórusok hétvégén
2026. április 15., szerda

Elhagyta a barlangját a sóskúti diákszálló közelében telelő hárombocsos anyamedve

Távozott a Székelykeresztúrhoz tartozó Sóskút közelében telelő hárombocsos anyamedve, amelynek ottlétéről február elején szereztek tudomást a hatóságok. A nagyvadak üregét szerdán tömték be a vadászok, illetve a polgármesteri hivatal munkatársai.

Elhagyta a barlangját a sóskúti diákszálló közelében telelő hárombocsos anyamedve
Hirdetés
2026. április 15., szerda

Terület- és ingatlancserékkel látnak hozzá Homoródfürdő fejlesztéséhez

Területeket és ingatlanokat cserélt Hargita Megye Tanácsa és a szentegyházi önkormányzat Homoródfürdőn a település turisztikai fejlesztése érdekében. A jelenlegi helyzetről, a fejlesztési stratégiáról és a kihívásokról is érdeklődtünk.

Terület- és ingatlancserékkel látnak hozzá Homoródfürdő fejlesztéséhez
2026. április 15., szerda

Az idei gyümölcstermés pótolhatja a tavalyi kiesést

A fagykárok szempontjából legkritikusabb időszakot megúszták idén a gyümölcsöskertek, ha kitartanak a kedvező körülmények, jó lesz az idei termés. Az is körvonalazódik, hogy miért nem kaphatott kártérítést múlt évre a gyümölcstermesztők egy része.

Az idei gyümölcstermés pótolhatja a tavalyi kiesést
2026. április 14., kedd

Az Osztrák–Magyar Monarchia idejéből származó vasúti sín került elő Székelyudvarhelyen

Több mint százéves, még az Osztrák-Magyar Monarchia idejéből származó sínt szedtek fel Székelyudvarhelyen, a Vásártér utcai vasúti átkelőnél. Várhatóan jövő hónapban felújítási munkálatok kezdődnek.

Az Osztrák–Magyar Monarchia idejéből származó vasúti sín került elő Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. április 14., kedd

Újraindult az útfelújítás Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál

Ismét dolgoznak a munkagépek az Orbán Balázs utca Szejkefürdő felőli kijáratánál, öt héten belül be kell fejezni a felújítást – közli Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere.

Újraindult az útfelújítás Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál
2026. április 13., hétfő

Textil- és elektronikaihulladék-gyűjtést szerveznek Szentegyházán

Textil- és elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Szentegyházán, ahol április közepén két alkalommal is leadhatják a lakók a feleslegessé vált holmikat.

Textil- és elektronikaihulladék-gyűjtést szerveznek Szentegyházán
2026. április 10., péntek

Nem tiltják ki a játéktermeket Székelyudvarhelyről, de szabályozzák a működésüket

Hamarosan négyzetméter-alapon kiszámolt összegért válthatják ki éves működési engedélyüket a székelyudvarhelyi játékterem- és fogadóiroda-tulajdonosok – derült ki a lakossági fórumon, ahol a szerencsejátékokat szabályozó tervezetet is bemutatták.

Nem tiltják ki a játéktermeket Székelyudvarhelyről, de szabályozzák a működésüket
Hirdetés