Az előző időszakhoz képest kissé nőtt a betöltetlen állások száma Hargita megyében, a kínálat ezúttal is a készruhaiparban a legbőségesebb.
2013. október 06., 17:452013. október 06., 17:45
2013. október 06., 18:092013. október 06., 18:09
Az állásajánlatok számát tekintve Hargita megye az országos lista középmezőnyében helyezkedik el, itt 114 vállalkozás összesen 240 betöltetlen állást hirdetett meg. A legtöbb szakképzett és szakképzetlen munkaerőt – összesen mintegy nyolcvanat – a készruhaiparba várják, de több mint tíz banki tanácsadót is keresnek, ugyanakkor kisebb számban más tevékenységi területeken is kínálnak álláslehetőségeket a Hargita megyei vállalkozások. Az álláskeresők a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökségnél, illetve az intézmény városi kirendeltségeinél érdeklődhetnek az álláslehetőségekről, vagy interneten a http://www.anofm.ro/locuri-de-munca-vacante-zilnice címen, ahol megyékre lebontva megtekinthetik a munkahelykínálatot, ugyanakkor megtalálják a bővebb információkkal szolgáló kapcsolattartó személy elérhetőségeit is.
Egyébként a munkáltatókat egy éven át havi több száz lejjel támogatja az állam, amennyiben friss diplomásokat alkalmaznak, a juttatás értékét a fiatal végzettsége határozza meg. Az Országos Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség legutóbbi összesítése szerint a munkaerőpiacon országos szinten 11.600 betöltetlen állásra várnak jelentkezőket, legnagyobb számban a fővárosban, illetve Kolozs, Iaşi, Szatmár, Dolj és Argeş megyékben. A kínálat Buzău, Dâmboviţa és Tulcea megyékben a legszegényesebb.
Közeleg a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének korszerűsítése, ezért május 31-ig le kell bontani a területen álló, engedély nélkül épített garázsokat. Egy hónappal a határidő előtt 41 építményt számoltak fel, de a többség még áll.
Hídfőnek ütközött egy autó Gyergyószentmiklóson, a város Gyergyószárhegy felőli kijáratánál. A balesetben két személy megsérült, egyikük a roncsok közé szorult.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Kevesebb mint egy hónap telt el azóta, hogy Gyergyószentmiklóson, egy Virág negyedi parkolóhely használata körül kialakult vita rendeződni látszott, most azonban újabb fordulat történt: valaki megrongálta a parkolásgátló szerkezetet.
Rendszámfelismerő kamerákat telepítettek a polgármesteri hivatal mögötti hulladéklerakóhoz Gyergyóújfaluban a szabálytalan szemétlerakás ellenőrzésére.
Csaknem 10 ezer fogyasztó maradt áram nélkül, miután Borszéken kidőlt egy fa és leszakította a magasfeszültségű áramkábeleket, amelyek tüzet is okoztak.
Száraz növényzet és cserjék gyulladtak ki Borszéken: a lángok egy magasfeszültségű vezetéket érintő meghibásodás miatt keletkeztek, miután egy fa rádőlt az oszlopra, és elszakította a vezetékeket.
Rendkívüli ülést tartott hétfőn Gyergyószentmiklós képviselő-testülete, ahol két kérdésben hoztak döntést. Korlátozták a szerencsejáték-termek működését, és elfogadták a területrendezési dokumentációkat az elektromos töltőhálózat kiépítéséhez.
Két lakóház, két melléképület és a száraz növényzet is lángra kapott vasárnap Gyergyóvárhegyen. A tűzhöz több hivatásos és önkéntes egységet riasztottak, a lángok terjedését végül sikerült megfékezni.
Hét mezőgazdasági út újul meg és épül ki Gyergyócsomafalván, összesen 13 kilométer hosszan. Az egymillió eurós beruházás kivitelezése elkezdődött, a munkálatok nyomán jövő tavaszra stabilabb felületen közlekedhetnek a mezőre járó munkagépek.
szóljon hozzá!