
Fotó: Barabás Ákos
Még idén elkészül Székelyudvarhelyen a modern városi állatmenhely, ahol a korábbi áldatlan állapotok helyett jó körülmények között várhatnak majd új gazdira az elhagyott állatok. Az új menhely elkészültéig a régi helyre kerülnek vissza a befogott kóbor ebek.
2017. február 20., 13:202017. február 20., 13:20
Éveken keresztül szűk, ürülékkel teli ketrecekben kaptak ideiglenes otthont a kóbor négylábúak Székelyudvarhelyen, és ugyanoda kellett volna betérniük az új kedvenceket örökbe fogadni vágyó családoknak is. Miután tavaly augusztusban a heves esőzések miatt elárasztotta a víz a telepet, a kutyákat átszállították Csíkszeredába. A polgármesteri hivatal sajtóosztályának közlése szerint azóta Székelyudvarhelyen nem fogják be a kóbor kutyákat, március elejétől azonban ismét begyűjtik majd a gazdátlan ebeket az RDE Kft. munkatársai, ás az új menhely elkészültéig ideiglenes jelleggel a régi telepre kerülnek vissza a kutyák.
A hivatal szerint az európai uniós normáknak megfelelő, modern befogadóközpont még idén elkészül a régi, bezárt és elföldelt szeméttelep szomszédságában – amint az időjárás engedi, elkezdik a területrendezési és földmunkálatokat. Addig ideiglenesen a II. Rákóczi Ferenc utcában található régi menhely területén alakítanak ki ketreceket a befogott kutyáknak, a székelyudvarhelyi EbRemény állatvédő egyesülettel egyeztetve.
Érdeklődésünkre közölték azt is, hogy a korábbi állapotokon javítottak, a városgazdálkodási osztály munkatársai az udvaron általános takarítást végeztek, kimélyítették az esővíz-elvezető árkot, és egy nagyobb átmérőjű vízelvezető csövet is lefektetnek az újabb áradások megelőzése érdekében. A következő napokban készülnek el az új kennelek, melyekbe a befogott állatok kerülnek.
Az új menhely mintegy kétezer négyzetméter alapterületű, vízvezeték és kanalizálás kialakítására, villanyáram bevezetésére alkalmas területen lesz, és több mint nyolcvan kutyának biztosít majd megfelelő menedéket. Emellett a tervek szerint állatorvosi rendelő is lesz a telepen.
Január elsején, a délelőtti órákban jött világra Székelyudvarhelyen az idei esztendő első kisbabája. Az újszülött és édesanyja is jól vannak – tájékoztat a városi kórház.
Jelentősen megemelkednek jövőre az épület-, mezőgazdasági terület- és gépjárműadók Székelyudvarhelyen is, miután megjelent a Hivatalos Közlönyben az ezek növeléséről szóló törvény. Ezt fogadták el az önkormányzati képviselők hétfői ülésükön.
Mintegy ötven vadász gyűlt össze szombaton Etéden, hogy részt vegyenek a Hubertus Vadásztársulat által szervezett jótékonysági vadászaton. A hajtók hangját ugyan többször megtörte a puskák dörrenése, de ezúttal csak egy vaddisznót sikerült elejteni.
Rendhagyó tisztújító közgyűlést tartott december 26-án az Udvarhelyi Fiatal Fórum (UFF). Az évzáró rendezvényen több évtized után először ellenjelöltje is volt a hivatalban lévő elnöknek.
Csőtörés javítása miatt több utcában nem lesz ivóvíz-szolgáltatás szombaton Székelyudvarhelyen.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat karácsony másodnapján, kora délután Székelyudvarhelyen. A ház tulajdonosa megsérült, miközben próbálta eloltani a lángokat.
A székelyudvarhelyi karácsonyi vásár zárónapján hazai közönség előtt lépett fel a Csillag születik tehetségkutató műsor újdonsült nyertes párosa, Kristof Rebeka és édesapja, Béla.
Nem sokáig volt iható vízminőségű a szejkei forrásvíz, a legutóbbi laboratóriumi vizsgálat újabb szennyezést mutatott ki a december 17-én vett vízmintából. Az eredményt Máthé István, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának docense osztotta meg kedden.
Mintegy 50 kilogramm pirotechnikai terméket foglaltak le a rendőrök egy székelyudvarhelyi gazdasági egységnél, amely nem rendelkezett az előírt tárolási engedélyekkel.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
szóljon hozzá!