
Fotó: Fazakas Szabolcs / Facebook
A Mini Erdély Park alapítója, Fazakas Szabolcs is azok között volt, akik átvehették vasárnap az Országházban a Kallós Zoltán Külhoni Magyarságért Díjat, amely az egyik legrangosabb magyar állami kitüntetés.
2025. augusztus 25., 16:382025. augusztus 25., 16:38
A díjat a külhoni magyar közösségekért végzett kiemelkedő tevékenység elismeréseként adják azoknak,
s akik a külhoni magyar közösségekért a közéletben, az oktatásban, az egyházi életben, a tudományban, a médiában vagy a gazdasági önszerveződés terén kiemelkedő munkát végeznek. Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere maga is jelen volt a díjátadón, s mint bejegyzésében kiemeli, véleménye szerint az elismerés méltó helyre került, és ismét büszkeséggel töltheti el a helyi közösséget.
Fazakas Szabolcs kérdésünkre elmondta,
Fiatal filmesként többször dolgozott vele, és testközelből látta, milyen kitartással építette fel Kallós Zoltán a semmiből életművét. „A mesterek hatással vannak mindig a fiatalokra – ez velem is így volt.
– fogalmazott.
Hangsúlyozta: az elismerést nem egyedül, hanem csapatával együtt kapta, hiszen a székelyudvarhelyi Szejkefürdőn működő Mini Erdély Park működtetése és folyamatos bővítése közös munka eredménye.
– mondta.
A díj szerinte nemcsak rangot ad a projektnek, hanem új lendületet és feladatot is. „Bízom benne, hogy még többen hallanak rólunk, és ezzel is hozzájárulhatunk a határon túli magyar kulturális örökség bemutatásához és megőrzéséhez.
Jó érzés tudni, hogy szükség van arra, amit csinálunk, és hogy a családok, a gyerekek szeretik mindazt, amit létrehozunk.”
Megnyitják a székelyudvarhelyi strandot pénteken. Az első napon ingyenes lesz a belépés – közli a székelyudvarhelyi városháza.
Nemzetközi pályázati támogatást nyert a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA ). A féléves program a fenntarthatóság, az egészségmegőrzés és a fiatalok jövőbeli készségeinek fejlesztésére összpontosít.
Két diák tartózkodott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium azon osztálytermében, amelyikben hétfőn reggel levált egy része a mennyezetnek. Szerencsére senki sem sérült meg, az oktatás helyszínét pedig átszervezték.
Lezártak két tantermet a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban, miután hétfőn reggel leszakadt egy mennyezeti vakolatrész. Az eset idején két diák tartózkodott a teremben, de senki sem sérült meg.
A ponyva és az állványok mögött zajlik a székelykeresztúri Molnár István Múzeum energetikai felújítása; a belső festések egy részét saját forrásból kell megoldja az önkormányzat. A megpályázott projektet július végén kell lezárják.
Saját falujában állították meg a rendőrök azt az oroszhegyi sofőrt, aki erősen ittas állapotban ült a kormány mögé pénteken koradélután.
Sérült medve miatt érkezett riasztás Sikaszóba, ám a nagyvad elpusztult, amire a törvény által előírt bizottság helyszínre ért. Az állatot napokkal korábban üthette el egy autó.
Egész napos filmünneppel várják a mozirajongókat június 17-én Szentegyházán. A Vándormozi négy magyar alkotást vetít le, a belépés ingyenes.
Megnyitja kapuit a parajdi sós strand pénteken, a nyitónapon minden érdeklődő ingyenesen látogathatja a létesítményt.
Újabb Ro-Alert figyelmeztetést kaptak kedd este a székelyvarságiak medve jelenléte miatt. Mindez alig két nappal azután történt, hogy egy emberre veszélyessé vált nagyvadat kilőttek a településen.
szóljon hozzá!