Fotó: Farkas Antal
Ettől a héttől növelték a sofőrvizsga-alkalmak gyakoriságát: hétfőtől csütörtökig tehetnek elméleti vizsgát a tanuló vezetők. A tavalyi adatokhoz képest idén több a vizsgázó, számukat tovább növeli majd a nemrég hatályba lépett, a sofőriskolák működését szabályozó ideiglenes rendelet – vélik az illetékesek.
2014. február 18., 23:152014. február 18., 23:15
2014. február 19., 10:352014. február 19., 10:35
Korábbi összeállításunkban arról számoltunk be, hogy a tanuló vezetőknek csak kedden és csütörtökön van lehetőségük letenni a gépjárművezetői engedély megszerzéséhez szükséges elméleti vizsgát, ez pedig mintegy kétszáz vizsgázó összezsúfolódását, esetenként hiábavaló csíkszeredai utazásokat eredményezett a megye vizsgázni vágyói körében. Adrian Pănescu, a Hargita megyei prefektusi hivatal szóvivője akkor úgy nyilatkozott, hogy múlt decemberben az előző évek adatait figyelembe véve döntöttek az addigi mindennapos vizsgaalkalmak ritkítása mellett. December közepétől hétfőig tehát hetente csupán két napra várták a tanulókat, ám a szóvivő – igény esetére – kilátásba helyezte még egy vizsganap meghirdetését.
Mostanra azonban heti négy alkalommal várják a vizsgázni vágyókat a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedély-nyilvántartó és Gépjármű-bejegyzési Közösségi Közszolgálat csíkszeredai székhelyére: hétfőtől csütörtökig reggel 8 óra 30 perctől 14 óráig lehet részt venni a teszten. Pănescu elmondta, a tavalyi adatokhoz viszonyítva idén megnőtt a forgalom, amit vélhetően tovább növel majd a tavasz beköszönte, valamint hogy nemrég hatályba helyezték a szállításügyi minisztériumnak a sofőriskolák működését meghatározó ideiglenes rendeletét. Emiatt a Hargita megyei prefektúra indítványozta a vizsgaalkalmak gyakoribbá tételét, ezt a bukaresti prefektusi hivatal hétfőn hagyta jóvá. Az új rendszerben egyelőre naponta legfeljebb száz vizsgázóra számítanak.
István pap népe, vagyis a gyergyóalfalvi keresztalja csütörtökön reggel indul neki a Csíksomlyóra vezető útnak. A zarándokok vezetője Balázs József festőművész szerint senki sem teszi meg az utat csak úgy véletlenül: érzik Mária hívását.
Több mint kétszáz diák és tanáraik, hivatali alkalmazottak és önkéntesek vettek részt a Gyergyóalfaluból kivezető utak mentén a takarítási akcióban. Kétszázötven zsák szeméttől szabadították meg az árkokat, útszegélyeket.
Másfél kilométernyi vezeték lefektetését kell elvégeznie a kivitelezőnek a gyergyószentmiklósi Bucsin lakónegyedben. A HVCSK vezetője bízik abban, hogy ebben az évben ezt be is fejezik, ennek érdekében további munkacsoportok bevetését szorgalmazza.
Több mint 8 millió lej értékű támogatást kapott a gyergyószentmiklósi kórház új orvosi eszközök beszerzésére. A fejlesztések mellett viszont az orvoshiány továbbra is problémát jelent.
Tizenhárom tonnás súlykorlátozás lép érvénybe hétfőtől a 12C jelzésű országút Békás-szoros és Gyilkostó közötti szakaszán – közölte az országos útügyi igazgatóság Iași megyei kirendeltsége.
Gyergyószentmiklóson az idei gyereknapi programsorozatot szombaton tartják. A legtöbb esemény tervezett helyszíne a szabadidőpark, de rossz idő esetén sem maradnak el az események.
Elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Gyergyószentmiklóson május 31-én, szombaton – adja hírül a helyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Évek óta nem kaptak ilyen jó hírt a gyergyószentmiklósiak: kormányzati támogatások és megyei visszaosztások révén több mint 16 millió lej pluszforrással gazdálkodhatnak.
A Tarisznyás Márton Múzeum tudományos ismeretterjesztő előadássorozata, a Tarisznyás-estek következő alkalmán, csütörtökön Gál Levente muzeológus tart előadást „Fényképészek, fotográfiák, történetek – Egy fotótörténeti kutatás kezdetei” címmel.
A Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban május 22-én, csütörtökön 18 órától Garda Dezső történész-politológus „Romániának az Európai Unióba való felvételének a megszavazása és Székelyföld területi autonómiája” címmel tart előadást.
szóljon hozzá!