Fotó: Csató Andrea
Félsávos lezárások és időszakos forgalomkorlátozások nehezítik a közlekedést szerdán Székelyudvarhely több pontján – vízelvezetési, gáz- és vízvezeték-munkálatok miatt.
2025. augusztus 06., 09:592025. augusztus 06., 09:59
Négy helyszínen is forgalomkorlátozásra kell számítani Székelyudvarhelyen, ahol különböző közműfelújítási munkálatok zajlanak szerdán is.
Ugyancsak félsávos korlátozás van érvényben a Kossuth Lajos utca sarkától a Márton Áron térig terjedő szakaszon, ahol új gázvezetéket fektetnek le.
A szálloda melletti körforgalom és a Barátok temploma közötti útszakaszon időszakosan korlátozzák a forgalmat, a Bethlen Gábor utcában pedig tovább folytatódik a vízvezetékcsere, ami miatt lezárják a a Gyepes és a Bethlen utca kereszteződését – összegzi a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
A parajdi sóbánya bezárása nyomán állás nélkül maradt személyek fejenként 9000 lej értékű gyorssegélyt kapnak az államtól. A kormány csütörtöki ülésén hagyta jóvá az erről szóló határozatot.
Újjáépítési terv kidolgozását kéri a bányakatasztrófa által sújtott erdélyi Parajd és térsége számára a kormánytól a korrupcióellenes megmozdulásokat szervező Declic közösség. Az online petíciót eddig több mint tízezren írták alá.
Újra megrendezik a Doklavinát Székelyudvarhelyen és Székelykeresztúron október végén. A fesztivál során a dokumentumfilmek különleges világába nyerhetnek betekintést a nézők, és minden vetítésen lehetőség lesz beszélgetni az alkotókkal is.
Elfogadták azt a kormányhatározatot, melynek révén egyszeri szociális támogatást kaphatnak a Sal Sind egykori dolgozói – közölte videóbejelentkezésében Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
190 ezer lejnyi adomány érkezett eddig az Együtt Parajdért – Tartsuk életben Sóvidék szívét kampány számlájára, ebből 100 ezer lejt belépőjegyek vásárlására fordítanak, és ezeket tovább hasznosítják, hogy még több turistát vonzanak a térségbe.
Több utcában is útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen szerdán, különböző időpontokban. Mutatjuk, hogy mire készüljenek a gépkocsivezetők.
Több forgalmi táblát és útszéljelző oszlopot is megrongáltak a nemrégiben teljeskörűen felújított és átadott Székelyudvarhelyt Székelykeresztúrral összekötő megyei út mentén. Hargita Megye Tanácsa a rendőrséghez fordul.
Megnyílt az idei szezonra Székelyudvarhely egyik legkedveltebb közösségi tere, a Városi Műjégpálya.
Cáfolta az Országos Sóipari Társaság (Salrom) beruházási igazgatója, hogy gondolkodnának a parajdi sóbánya Erzsébet-tárójának megnyitásán. Egyelőre csak karbantartási munkálatok zajlanak a helyszínen.
„Ne hagyjuk, hogy bárki éhezzen!” – ezzel a felhívással szervez vasárnaptól csütörtökig tartó jótékonysági élelmiszergyűjtést a székelyudvarhelyi Rotary Klub a Vöröskereszt helyi szervezetével együttműködve.
szóljon hozzá!